(za)Bloudění první

Tak jsem se nějak zablogovala. Někde. A pak i tady.

Pár dní už se potácím a bloudím. Po světě, který se zúžil na pár stěn a navzdory jaru trochu zešedl, uvnitř vlastní hlavy, kde se rozprostřela zvláštní světlá tma, a taky trochu po netu.


Bloudím a loudím. Ne nahlas. To nemám ráda. Ale uvnitř smlouvám s někým, v koho nejspíš nevěřím, a s pocitem provinění slibuji – ano, budu věřit, jen mě teď vezmi za ruku a vyveď mě z toho labyrintu. A nedopusť, aby se tohle opakovalo. Jako varování to stačí. Už budu hodná. Slibuju. Až se uzdravím, budu dělat to a to. To a to dělat nebudu, vážně. Jen mě pohlaď a zařiď, aby to bylo pryč. Rozfoukej tu mlhu, vyžeň tu tmu. A dej mi sílu se z toho dostat docela a splnit všechny sliby.


Věřím tomu? Věřím, že uvěřím? Ne. Ale nedokážu to nezkoušet. Nedokážu bojovat sama a neškemrat, aby někde někdo něco…


Ano, ano, já vím. Mezi nebem a zemí něco je.


Jsme to my.

komentáře 4

Filed under Bludička brodivá

4 responses to “(za)Bloudění první

 1. PJ

  mezi nebem a zemí jsou ptáci a letadla… Boha tam nenajdeš. Boha tam ani hledat nemusíš. Je blíž než si myslíš. Je všude. Když mu otevřeš dveře do svého srdce, on vstoupí a promění tě. Neublíží ti, neudělá nic co ty sama nechceš, nebude tě do ničeho tlačit nebo nutit. On tě miluje víc než si vůbec dokážeš představit. On ti zjeví pravdu, naplní tvůj život, bude tvá cesta životem, dá ti smysl života, bude s tebou v každičkou chvíli kdy budeš chtít.

 2. asTMA

  ad PJVíš, kdyby to bylo tak snadné… Do víry se nemůžeš vemluvit. Můžeš to zkoušet, to ano. Ale nepřesvědčíš se. Uvěřit znamená uvěřit, ne si říct – budu věřit. Nic z toho, co mi kdo řekne, ve mně víru neprobudí. Všechno to, co píšeš, už jsem nesčetněkrát slyšela. Bohužel to nefunguje. S radostí bych se té víře odevzdala – kdyby přišla. Už pro ten pocit, že nejsem sama. (Nemyslím tím přítomnost ostatních lidí.)Mezi nebem a zemí Boha nehledám. Jak píšu – jsme tam my. Jistě, a ptáci, letadla, auta, myši…

 3. tláča

  hledej v sobě, a bůh to není, co to je ?víra v sebe …

 4. asTMA

  ad TláčaDíky za komentář. :o) Jo, TOHLE kdybych uměla, jsem kilometry za vodou. :o) Ovšem když jsem psala tohle, bylo mi nepěkně ouvej. Tak proto. A ve mně v té chvíli bylo ledacos – ovšem víra v sebe ani v Boha to tedy nebyla…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s