Zase jedna tlustá

Opět jeden bludný kruh. Životní konstanta?

Jako vždy po nějakém čase pocítím nutkání udělat změny. Zásadní. Životní. Tlustou čáru za tím, co doteď bylo. A od této chvíle jinak, lépe, radostněji. Možná je čas si to trošku objasnit. Zastavit na chvíli tu zeměkouli, vystoupit a podívat se na svůj život odjinud. Ne, nemyslím tím holotropní dýchání, ani klinickou smrt. Žádné drasťáky. Jen na chvíli zavřít oči, vytěsnit city a provést damage control a malý rozbor příčin.


Když se tak nad tím zamýšlím, připadá mi, že mám hned několik zásadních problémů. Sklony upadat do stereotypu, zajet hluboké koleje v bahně všedních dní, ze kterých pak kolečka ne a ne vyskočit. A zároveň panickou hrůzu ze stereotypu. Nutkání měnit. Sebe. Věci kolem. Ostatní ne – tuhle chybu naštěstí v sobě nenesu, jakkoliv malicherná dokážu být. Ale snadno upadám do zlozvyků. Trpím krátkodobými závislostmi, jedna střídá druhou – ale nějaká je tu prakticky vždycky. Ne, nepiju, nekouřím, nefetuji. Tyhle závislosti jsou jiného – a nejrůznějšího – druhu. Škoda, že se nedají nějak řídit. To by bylo něco! Naordinovat si samé prospěšné věci jako nutnost a závislost! Ó, jak bych potom hýřila energií a zdravím! Bohužel. Ano, stane se, že na nějakou chvíli dělám něco opravdu prospěšného. Chvíli. Požehnání i prokletí tohoto druhu závislostí. Krátkodobost.


No nic. Je čas změnit život. Je tu jaro – kdy už jindy? Takže do toho! Tlustá čára už se maluje, hlouposti se osekávají, plánují se nové rituály funkčnosti a výkonnosti.


A až budu kolísat – podívám se sem. Černé na šedém. Smlouva se sebou samou.

komentářů 6

Filed under Bludička brodivá

6 responses to “Zase jedna tlustá

 1. O tom to je! Vystoupit ze svého stínu a nadechnout se. Do toho!!

 2. asTMA

  ad. JanaDíky. :o) Jo, ten nádech je tuze aktuální. :o) Tím se přímo opájím. :o) Jen doufám, že tentokrát mi nedojde dech. :o)

 3. Jasně a nepodlehnout! Život je prý takový, jaký si ho uděláme….mno…dobrá tedy ;o)Hups do vody a pořádnýho kraula :o)

 4. anquetil

  2JanaHups do vody??? Hups někam jinam! A trochu života do toho sladkýho umírání!

 5. asTMA

  ad. anquetil:o) Správně, i se sladkým umíráním a malou smrtí se v nových plánech počítá. :o)

 6. Jana

  anquetilSladký umírání? :o) Ale kdepak! Nehodlám to zabalit! Naopak! A při kraulu se člověk obvykle docela zapotí, nemyslíš? Jen ty mokré fleky smyje voda ;o))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s