V tratolišti

A takové ze smutku

 


V tratolišti snů a přání


Sedlé touhy


Zaschlých dnů


Procitám


Ucpávám rány


Vzlykám


A zalykám se


Bytím


 


Bude to takhle už pořád?


 

komentářů 13

Filed under Odkudsi

13 responses to “V tratolišti

 1. Alézi

  To se mi líbíííí! Tato + Pro koho vlastně. Ta Mladoboleslavská ne.Před 13lety jsem psával (neodvažuji si říci básně), ale takové vykřiky. Pak v roce 2003 ještě tři věci a nedávno jednu… Viz na blogu Pokál I. Vždycky jsem to měl jako terapii, vypláchnul mozek a měl klid. Lepší než chlast nebo fet. To bych si mohl vzít rovnou taky ten župánek jako naši pacienti 😉 Pa

 2. aTeo ;)

  Ano, takhle to bude pořád… pokud nebude hůře. ;)Pošlu ti Aléziho perlu (abys ji třeba nepřehlédla:)

 3. aTeo ;)

  Abych to nezamluvilTaky se mi to líbí. Mám rád mnoho myšlenek v málo slovech.

 4. asTMA

  ad. AléziDěkuji! :o) (Limericky jsou hříčky, jednomu se líbí, jinému ne. :o) Nepřekvapuje mě, že Ty se v nich nenajdeš. :o) Boleslav jsem přidala pro toho, kdo limericky ocení.)Pokál jsem četla hned na začátku – a dnes zas, pro osvěžení. :o) Já jsem začala psát z bolesti, věci ze mě létaly pod tlakem, slova jako kapky smůly z rány. Pak dlouho nic, potom přišlo období veselí a limericků a teď občas vypláchnu hlavu a/nebo srdce.Nicméně nevylučuji, že přes blahodárný vliv veršování i na župánek dojde. ;o)

 5. asTMA

  ad. aTeoDěkuji za pochvalu i za perlu i za návrhy úprav. :o)Máme stejnou náklonnost, já bych přímo řekla, že jsem minimalistka. :o) Mám ráda věci stručné a hutné.

 6. Alézi

  ad. TEOTy kuliferdo! :-)))

 7. Alézi

  ad. asTMA II.Taky to tak mám, když jsem neco sesmolil, tak pak jsem to očesal, osekal – čím méně tím lépe.

 8. anquetil

  přítomným proutníkůmI vy kujóni! Sotva se mezi škeblemi objeví perlorodka, vy dva tu nesmíte chybět. Ale vězte, že i tato jen jedinou perlu má… :O))

 9. fily

  dočetla jsem až ke komentáři od Anquetila a úplně zapomněla, co jsem vlastně chtěla napsat, protože teď přemýšlím nad tím, jestli jsem škeble ;O) Tak snad příště…

 10. asTMA

  ad. FilyBožínku, to rozhodně ne! Anquetil je přespříliš laskav a na druhou stranu přespříliš přísný. Tvoje perličky já čtu převelice ráda. :o)

 11. asTMA

  ad. AléziJá vím. Všimla jsem si. :o) Úspornost výrazu zvyšuje důraznost sdělení. Vzpomínám si, jak jsem si četla povídku jednoho kamaráda. Byla jsem naprosto nadšená! Bylo to kraťoulinké, hutné, dramatické v několika málo slovech, dýchla z toho taková osudovost… No. Pak jsem zjistila, že jsem si otevřela jen druhou část, úplný závěr. :o)) Vydal to na místě, kde je na jeden příspěvek omezený počet znaků, takže to musel rozdělit. :o) První část byla delší, hovornější a celé to rozředila. :o) Musím přiznat, že to bylo velké zklamání. Protože kdyby ten závěr byl povídka CELÁ, byla by naprosto dokonalá! :o) Nu což, život je takových zklamání plný. :o))

 12. asTMA

  ad. Anquetil:o) Co na tohle říct? Snad jen to, že já škeble brouzdám po kotníky perlami a jen tiše závidím… A že je jich tu nemálo…

 13. anquetil

  ad. asTMANemusí přece každý vědět, že jen jediná ze všech těch perel je pravá…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s