Po tichu

přicházejí slova. V hlavě se to kupí, což o to, jen to nějak poskládat a dát ven…

 


Včerejší den utekl tak rychle, že jsem se ani nestačila otočit na patě. Nejdřív vystěhovaný sklep, pak popocházení po venku, zbytečná cesta do práce a zpět, ačkoliv – jak se dnes ukázalo, tím lépe. A včera jsem si aspoň pořídila hromady mračných fotek. :o)


Dnes jsem pocítila první jarní smutek ze zániku – kdo proboha vymyslel pampelišky tak, že odkvétají takovým podzimním způsobem? Dětem to připadá neodolatelné, foukají do prachových kuliček a vysílají do světa semínka s padáčky. Na mě chodí chmury. Na druhou stranu, tenhle pocit vyvážil první jarní deštík, dopadající na mou ostříhanou hlavu. Málem jsem se začala smát nahlas. :o)


Z hlubin zapomnění se vynořil někdo moc fajn a moc důležitý a zahřál mi dušičku. Prognóza? Možná se zase zanoří. Nebo se chvilku zdrží. Nikdy nevím. A už si na to zvykám.


Křest knihy byl napůl báječný a napůl bolestný. Přírodo, panebože, libovolná vyšší entito, chraňte mě před invazí country music. Utrpení se nezdálo být konce. Zakoupivši knihu a vyloudivši tradiční věnování  našim mindám a malou kresbičku, zbaběle jsem prchla.


Kniha se jmenuje „Nejlepší stop je za svítání“ a tváří se opravdu vtipně. Honzík nás potěšil i několika písničkami, básní, úžasnou povídkou o 100 druzích těstovin a řadou nejrůznějších ukázek ze své vlastní tvorby.


Ochutnávku z jeho nové knížky strčím do jiné kategorie, ale dnes už ne, country mě zmohla, musím se z toho vyspat. A musím sepsat i něco jiného, co mě přepadlo cestou. :o) Ale to také až zítra.


Macík zase jednou hraje hokej pod rotopedem, tentokrát s půlkou žloutku z Kinder-vajíčka – bůhví, kde se ten tady vynořil, naposledy jsme vejce potkali někdy na Mikuláše. :o) A já půjdu zahnat Nejmilejšího do peřin, Jamie právě dovařil. :o))


Dobrou noc.


 

komentáře 3

Filed under Odstíny šedi

3 responses to “Po tichu

  1. Taky tak…hrozně ten čas letí :o( Když jsem dnes uprostřed trávníku našla mrtvého špačka (neměl všechna peříčka ještě černá). Napadlo mě, není to už vypadlé mládě z hnízda? Ale to už bych čas hnala opravdu moc kupředu nebo ne? :o((

  2. aTeo ;)

    Obávám se,že ochota "vyšších entit" zabývat se tvými problémy se limitně blíží nule. Lituji, že nemohu podat lepší zprávu… 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s