Hromy blesky

Že by?

 


Tak doufám, že Někdo nezaslechl moje rouhání a nenadělí nám najust přívalové deště teď přes noc. Venku létají blesky a burácí hrom a do parapetů bubnují prudké údery kapek (kapka – vždycky mi to slovo připadá takové zdrobnělé, rozhodně zní nepatřičně, když jde o takové půllitrové cákance, co málem Ferdovi přerazily hlavohruď).


Tak jen doufám, že mí vorvani najdou v rozbouřené vodě cestu a trefí až k adresátovi. Jinak zítra zase nevyjde!


 

komentářů 10

Filed under Odstíny šedi

10 responses to “Hromy blesky

 1. Je to fajn…že prší – bylo docela sucho, a k tomu bouřku miluju. 🙂 Jen u nás na Jižáku v Praze tedy nic neburácí. 😦 Jen pršelo. Haha, a to je zítra majáles – doufám, že ty příšerné kapely, co tam mají hrát, nepřijedou. 😉

 2. asTMA

  ad. Garp:o) Ahoj človíčku, zrovna Tě čtu. :o)U nás na neJižáku v Praze už doburácelo, přesto jsem to pustila ven. :o) Blesky totiž byly monstrózní, letos snad první, co vidím – to je hodno zaznamenání. :o)Držím palce (nebo malíčky, nebo prostě něco), než příšerné kapely, to radši prchout zbaběle do hor! :o))

 3. 🙂Už zase zpívají ptáci – šel jsem někdy v poslední době spát před svítáním? 😉 Jo, bouřka tady byla nedávno, tedy ještě v dubnu, a to jsem se joo divil. Ale letní jsou přece jen hezčí. 😉 Hezkou noc, nebo hezký začátek dne.

 4. Jana

  prchala jsem před bouřkou zrovna včera odpoledne. Dusno by se dalo krájet a první blesk, co se proplazil po obloze, spustil voňavý déšť z těch největších cákanců kapek, které jsem viděla. V tu chvíli bylo uklizeno:)Řekla bych, že jí od letních už moc nechybělo;)

 5. asTMA

  ad. GarpDoufám, že teď máš ještě noc. :o)) Nešiď odpočinek, milý hochu, jinak Ti Alézi začne chystat župánek. :o) Krásný den přeji. :o)

 6. asTMA

  ad. JanaNo nevím, tady u nás bylo včera dost ohavně, letní bouřku bych byla čekala spíš předevčírem, to bylo teploučko a nádherno. :o) Štve mě, že to tak letí, za chvilku je srpenec a začne se blížit podzim… No jo, jsem založením spíš pesimistka…

 7. anquetil

  To i u nás včera byl tak vlhoučkej vzdoušek, že bylo jasné, že jedou z vodou. Pohříchu přišel akorát zahradnický deštíček, plný ptačího zpěvu a všechna ta tráva plná květů najednou omamně zavoněla. A kdesi z dáli bylo slyšet hromobití bouřky… Někde se té krásné podívané přece jen dočkali…

 8. asTMA

  ad. AnquetilMám tu výhled od stolu rovnou na velký kus nebe a protější kopce. Jeden blesk rozzářil celou oblohu do světlefialova. Nádhera! Tyhle noční bouřky, to je prostě krása. Ve dne to tak nevynikne, noční nebe je na to jako dělané.

 9. aTeo ;)

  Vy se teda máte!Vychutnáváte si vůni deště a necháváte se omámit trávou plnou květů… Já se svou jarní alergickou rýmou netrpělivě čekám, až bude "po pylech", abych si pak alespoň zapaběrkoval na vůních, co jste mi nestačili vyčuchat…

 10. asTMA

  ad. TeoJemináku, ještě žes to řekl! Tak to já budu čichat jen zlehoulinka, aby se na Tebe taky dostalo! :o)))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s