Virtuální světy

Rozloučení

 


Vytváříme si virtuální světy na síti. Je jedno, jestli jsou to hry nebo chaty nebo fóra nebo blogy. Prostě lidé za nějakým účelem vstoupí do „jiného“ světa. Hry chodíme hrát pro zábavu, na chaty a fóra zaskočíme pokecat, v blozích jako autoři provětráváme své hlavy, svěřujeme ostatním své radosti a/nebo strasti, nebo předkládáme své pokusy literární – to jak kdo. Jako čtenáři se chodíme ohřát k cizímu ohýnku, počíst si, prožít něčí příběh, vstřebat jeho myšlenky. A máme možnost se k nim vyjádřit.


Internet není zlá věc. Tak jako není zlá kudla nebo motorová pila. Dá se s tím dělat moc fajn věcí. Ale taky se tím můžeme zranit. Nebo nás může zranit někdo jiný. Anonymita netu, jakkoliv zdánlivá, v lidech uvolňuje zábrany – věcí dobrých i zlých. Takže tu potkáme spoustu lidí moc milých a zajímavých, ale i lidi zlomyslné. A nějak se s tím musíme vyrovnat.


Nemůžu soudit, jak to dělají ostatní. Já si chodím do virtuálních světů odpočinout a pobavit se. Když to z nějakého důvodu drhne, pochopitelně mě to štve. A časem to může zajít tak daleko, že si řeknu, že nemám proč dále setrvávat. Nač si dělat další starosti? Venku je jich dost. Pak nezbývá, než takový svět opustit.


Kam míří tato pseudoanalýza? Už se k tomu dostávám.


Člověk, který si píše blog, se vydává čtenářům všanc. Má samozřejmě možnost zakázat komentáře ke svým příspěvkům. Nebo může zakázat nevhodným návštěvníkům možnost komentovat. Já nic nikomu zakazovat nemíním. Zároveň nemám chuť neustále si hlídat záda a vážit každé slovo a každou myšlenku s ohledem na to, abych se náhodou nevystavila zlomyslným a jízlivým poznámkám. Nemám chuť být dále předmětem testování a cítit se jako pod mikroskopem.


Věrným čtenářům se omlouvám. Nezlobte se. Tenhle blog se zavírá.


Všem přeji jen to dobré.

asTMA

 

Napsat komentář

Filed under To jsem vám chtěla říct!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s