Šedivější než kdy jindy

Asi je to počasím.

 


Venku se setmělo a začalo bouřit. Ale pořádná bouřka nepřišla. Žádná pomoc shůry, aby se osvěžil vzduch. Nic. Někdy mám pocit, že jsem vtělením počasí. Každý výkyv se mnou cvičí. Nevyspání, zamračeno, dusno – chmury se množí jako houby po dešti. Můj vnitřní teploměr klesl až někam k nule a ani na důrazné ťukání nijak nereaguje. Mám nutkavou potřebu si pustit muziku, kterou už roky nemám doma. Čert aby vzal staré kazety a vlhký byt!


Co se v takové situaci dá dělat? Stáhnout se do ústraní. Provést generální úklid – okolo sebe i v sobě. Takže jdu přistavit velkokapacitní kontejner – bude letecký den. Klasik dovolí malou výpůjčku – „Na smetiště dějin s tou veteší!“


Chcete mi někdo pomoci? Budu jen ráda. Rejžák, kýbl a svaly s sebou. Zvoňte dvakrát.


 

komentářů 7

Filed under Odstíny šedi

7 responses to “Šedivější než kdy jindy

 1. Všechno lítá co peří nemá a šup s tím pryč. Terezka se teď kouká na pohádku. Astmo znáš ji taky….."dělání, dělání všechny chmury zahání. Dělání, dělání je lék"……. tak hurá dotoho a půl je hotovo ;o)

 2. zwíře

  já uklidil celý barák, naložil tři pračky a čtyři nakonec vyžehlil. jako lék na melancholickou náladu to šlo 🙂

 3. smilla

  pardon, zwíře: měl jsi dát vědět, mohli jsme šůrovat spolu a ne každý zvlášť. I když já nebyla malenkonická, ale jenom unavená.

 4. zwíře

  smilla: skvělý nápad, radši šůruju ve dvou 🙂 a unavený jsem až po večerním běhu

 5. Alka

  Letní bouřeV sobotu odpoledne se ve Tchýňově setmělo. Mnohem dřív, než mělo. Přišel vítr. Oblohou se valila tsunami těžkých, černých mračen. Bylo ještě horko a dusno. Těšil jsem se na bouři. Letní. Chladivou. Osvěžující. Jitřící emoce. Souboj živlů. Posílají bohové na souboj své Titány, či si sami vyhrnuli rukávy ? Vítr zesílil. A ještě. Po zahradě létalo vše, co mělo zůstat stát pod kůlnou. Mraky byly zahnány stranou. Zůstala spoušť a dusno. Zklamání. A naděje. Ta příští bude lepší !

 6. … Rejžek, Biebl a bůh s Tebou. Pošťák vždycky zvoním dvakrát !!! :))))))))))))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s