Sancta, sancta, sancta

No jo, asTMO, když ty jsi svatá.

 


Nejsem.


(Ale znělo by to pěkně – Když je sv. asTMY, maž se všemi mastmi…)


Nemívám problém si oblíbit lidi. S valnou většinou z nich vycházím výborně, a pokud mě něčím obzvlášť nedráždí, mám je ráda. Ano, i hloupinké modelky, i přehlížené zakřiknuté chlapce, i ženské jako řemen, i křehké osůbky. Ti, kdo s nimi nemají trpělivost, nevšímají si jich, nebo se jich bojí, to nechápou. Pak klidně zazní i perex a uvede mě do rozpaků.


Jenže – nejsem svatá. I já dokážu pojmout averzi, třeba i na první pohled. Potkávám, i když nepříliš často, lidi, kteří jsou mi nevýslovně protivní a nesympatičtí. Může to být tváří, tím, co mají v očích, způsobem či obsahem řeči, skutky. Zkrátka mě odpuzují. Na rozdíl od svých kamarádů to ale neumím brát jako nevyhnutelný fakt. A tak to řeším. Přemítám, probírám to v hlavě, cítím se kvůli tomu špatně (co když jim křivdím?), v některých případech, kdy mám opravdu snahu si je oblíbit, se úzkostlivě snažím být milá a vstřícná, i když se to ve mně mele. A je mi to líto.


Narazila jsem na osobu, která mě silně popuzuje. Místo abych pokrčila rameny a dál se starala o své, kusem vědomí to neustále řeším. Zbytečně, tohle člověk prostě neovlivní. Ale – necítím se dobře. Štve mě to. A s hanbou musím sama sobě doznat, že vskutku nejsem svatá.


 

komentářů 9

Filed under Bludička brodivá

9 responses to “Sancta, sancta, sancta

 1. Alka

  Nemůžu si vzpomenout, kde jsme se potkali…á už vím, na převážně neškodném !!

 2. asTMA

  to AlkaJá už ani nevím. Je to nějak důležité?

 3. Nikdo není dokonalýU nás se asi před rokem ukázal člověk, který konečně měl předpoklady pro to stát se kvalifikovanou pracovní silou. Slíbil jsem, že se mu ozvu, ale neozval. On měl totiž PŘÍŠERNĚ VELKOU HLAVU! Nešlo to.

 4. Helena

  silverghost: hehe, připomíná mi to Chandlera z přátelJá taky nejsem svatá, ani nechci, i když je fakt, že občas mi taky někdo leze na nervy, aniž bych věděla proč, a pak mám z toho výčitky svědomí.

 5. asTMA

  SilverGhost: Sem byla já… Nechala jsem si ji zvětšit, aby to zakrylo fakt, jak strašně velké mám všechno ostatní!Helena: Nechci se rouhat, ale je fakt, že SilverGhost je v náznacích poněkut… chandlerózní. :o)) A jinak ano, přesně tohle jsem měla na mysli. Nepochopitelnou averzi, která mi hlodá ve svědomí.

 6. Kyklop

  NENÍ SVATÁ! Za to dám ruku do ohně! A neodvolám, neodvolám! :-)))

 7. asTMA

  to KyklopAsi si Tě v seznamu odkazů přejmenuju na práskače! :o))) Achjoachjo, pak má člověk něco psát…

 8. Kyklop

  Co to plácáš?! Vždyť jsem ještě nic neřekl a také nic neřeknu. ……….. Protože o TOM napíšu velkej spot na blog!!!! :-))))

 9. asTMA

  No jestli já jsem to netušila! :o))) Už máš udělanej rybníček?! :o))) Ach jo, tak pravda konečně vyjde najevo a já abych se šla zahrabat… To abych sepsala nějaké povídání na rozloučenou, co? :o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s