Rozčeřený rybníček

Tak dlouho jsme přešlapovali na místě, až jsme zapadli po pás do bahna. Divže nám neuhnily nohy.

Někdo by mohl říct, že za to může listopad. Jenže to by nám trval bezmála dva roky, občas sice trochu slunečný, ale pořád listopad – nadneseně řečeno. Takže ten skutečný kalendářní za to doopravdy nemůže, jen přišel nevhod a přihodil pár klacíků pod nohy. (MB, pokud tohle čteš, je to celkem průhledná narážka, my ČEKÁME!) Vždycky jsem byla ten nestabilní prvek já. Nejmilejší rozvážně býkovsky stál nohama na zemi a přesvědčoval mě, že všechno bude dobrý. Já jeho taky, samozřejmě, když si občas ztěžka povzdechl. Ale on byl ten statečný hrdina, který se nedá. Teď se nám to sesypalo oběma. Dopadlo to jako těžká deka a dusilo. Najednou jsem zjistila, že tentokrát budu mít službu já. Dva roky soustavného deptání si vybraly svou daň. A já se uvnitř třesu strachy jako osika, svírá mě hrůza, že se k nám nastěhuje doopravdická deprese (a nebudu to já, do koho se zakousne), a navenek dělám maminkovsky statečnou, chlácholivou a rozhodnou.

Vody stály, sinice a řasy se množily, občas se to pohnulo – ale ukázalo se, že je to jen bublina plynu pod bahna. Teď se věci daly do pohybu. Provzdušnění přichází vhod, ale s pohybem se čeří i kal. Konečně se podařilo zprovoznit něco, co vázlo už od dubna. Čistá radost trvala necelých 24 hodin. Dnes přišel moc zlý a ošklivý telefonát, konečná uzávěrka těch dvou zlých let. Bouře, příval, zemětřesení. Co bude dál? Uvidíme zítra. Předpověď zatím nepřišla…

komentářů 9

Filed under Bludička brodivá

9 responses to “Rozčeřený rybníček

 1. Lorrain

  AsTMO,posílám ti růži.

 2. aTeo

  Strach ze Zubaté je prý horší, než Smrtka sama. Podobné to asi bude s depkou… (?)

 3. Helena

  Tak to držím palce.

 4. Laura

  Neupinat se k jedine vizi, rozhodit site a tahat a tahat bohaty ulovek. Myslim na tebe i ze zahrobi…

 5. asTMOto se mi vůbec dobře nečte :o( Ať se vše brzy rozplyne jak listopadová ranní mlha…

 6. Paželv

  Za všechno může listopad. Ale jak už objevil Miloslav Florián – "…ale ne všechno smaže listopad. Bránili máj a uhájí jej zase."

 7. Mek Bílová

  no čtu, no:)))

 8. asTMA

  Všichni: Listopad se umoudřil, největší bubáci byli zahnáni do temných koutů, a když pánbu dopustí, bude dobře i nadále. Díky za komentáře.Mek Bí: No čteš, ale nekonáš! :o))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s