Pozdě v listopadu

Pozdě k ránu

Buď že ke mně dolehl skřípot kol nočního autobusu, nebo snad drkotání zubů nočního letce – v půl čtvrté jsem se vzbudila prvně. Následovala série zhruba po 20 minutách, až jsem to v půl šesté konečně vzdala. Lepší něco dělat, než honit pokroucené kostřičky snů a vnášet si do vědomí ještě divočejší nepokoj.
Pět nových mourků mě už třetí den zahřívá od rána do večera. Povzbudivě na mě mrkají – neboj, zvládneš to. Hlavně si nezapomeň kartáček a nás. Mňau-hovádka je okázale ignorují a lísají se víc než jindy. Že by něco čuli? Vyloučit nelze – to jen my už neumíme číst své instinkty a vymlouváme se na všelicos. Úzkosti se stupňují, čím déle to bude trvat, tím menší já si bude balit kufříček a šourat se vstříc novým zážitkům. Hlavně abych taky nezačala ztrácet hlásky.
Vydržela jsem dvě hodiny nevyprávět a jen poslouchat divoké historky amazonky Esme, která si postavila hlavu a jela na vlastní pěst dobýt Londýn. Zdvořilost, ochota, nadstandardní přístup bez nároku na odměnu. Po dojezdu zpět kulturní šok. Máte mít doprovod. Zdvořilost nás stojí jen minimální úsilí – to opravdu musíme silami tak nemístně šetřit? Zážitek na celý život. Žasnu a polykám obdiv. Já mám 4 oči, takovou podporu – a třesu se jak osika. Smíchu jako vždycky víc, než je těm kolem milo, dárky na obě strany – včely něco větří!
Setkání s Habi bylo srdečné, jen mu chyběly obvyklé smíchové kaskády. Asi je to tím, že nikde není extra veselo. Všichni jsme byli drobátko nesoustředění. A listopad je listopad. Avšak obhlédli jsme nadšeně možnosti zadlužit se nadosmrti – pěkné, věru, velmi velice pěkné! A Habi nadosah! No nekupte to! Však i ty humory se vrátí, nebojme se vlkanic!
Nechce se mi. Nechce se mi psát o modrém povídání nad čajem, vře to někde pod povrchem, ve spánku třídím a řeším, přes den řeším a třídím. Ale s vděčností jsem nasála, co šlo. A slibuji, že bezstarostnost vrátím, jen co někde nějakou vyškrábnu. Nechce se mi psát o luxusním projektu. Jednak to zvyšuje mou nervozitu, jednak stále nejsou další zprávy a pokyny – a já jsem pověrčivá. Takže nejspíš až odtamtud. Nicméně děkuji a děkuji!
Přidávám se k trabandovému nadšení. A to´s ještě zamlčela, že tam na ságo hrál skoro-P~O! :o)
Jawohl, herr Hilter!
Dvě ze Tří barev poběží naposledy v kině Atlas ve dnech 12.12.-14.12. To to letí…


komentářů 8

Filed under Odstíny šedi

8 responses to “Pozdě v listopadu

 1. MB

  jejdá, paninkó, není se čeho bát! a můžu vo tom napsat jááááá?

 2. asTMA

  MB: :o) No natürlich! :o)) Já se bojím vždycky a všeckého – to už je takový životní program, víme? :o)) Piš, piš, piš, mě to jenom uklidní. :o)

 3. MB

  až přijedeš do Lucemburanova, budeš se ještě svým obavám smát!

 4. asTMA

  MB: V to pevně doufám! :o)

 5. smilla

  na p~o jsem pozapomněla, leč ve chvíli, kdy jsem vladimíra na obrazovce zahlédla, letělo mé chichotání na totožnou adresu 😉

 6. Paželv

  Pište, pište, pište, nebo vás sní myšte. Já o svém lvím podílu skromně pomlčím a snad přidám něco legrácek z jiného soudku.

 7. No ju, veršev próze, typické pro skrytě básnivou asTMU :-)Hele, to máš chovnou stanici na mňau stvoření, nebo dochází k jejich spontánnímu množení ? Vždyť budeš mít za chvíli víc koček, než oček !

 8. asTMA

  smilla: Nepochybovala jsem, že sis na něj také vzpomněla. Já začínám mít pocit, že kdo ví, jestli vůbec nějaký VJ existuje! Jestli to celé není nějaká zapeklitá mystifikace P~O!Paželv: Budu, budu, budu, neb už je jasno a hotovo! Tvůj paže-lví podíl bude náležitě zhodnocen! A dr.Bimboo Tě doufám v mém zastoupení patřičně přiopije, abys z toho všeho měl povznesený pocit. :o)Alka: :o) Otázka spontánního množení je pro mě poněkud bolestná, takže to nahrazujeme mňau-hovádky v jiných formách! :o) A těch není nikdy dost, zvlášť jsou-li od srdce darovaná!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s