Dobromila Trelawnyová

Na penicilínovém metru už zbývají k odstřižení jen dva útlé proužky, jinak řečeno, ještě se dvakrát vyspinkám a už se postěhuju. Nejvyšší čas, chtělo by se říct.

 


Jestli by někdo měl hrdě kráčet životem s příjmením Trelawnyová, pak je to kromě legendární Sybilly též slečna domácí Dobromila. První pocit ze vzdušného bytu, plného světla a prostoru, byl ten, že tu žádný vzduch není. To, co se tu potácelo místo obvyklé směsi plynů, umožňujících život, byl těžký pach prosycený silicemi, umožňující velmi spirituální smrt. Sama zelenooká Dobromila působí dosti éterickým dojmem a její mimozemský původ mi připadá čím dál pravděpodobnější. Inu, každý jsme odněkud.


Překvapivě nás některé věci spojují. Láska k hudbě například. Láska ke klasické hudbě. Láska ke klasické klasické, nikoli moderní klasické hudbě. Láska k mléčným výrobkům. A tak bych klidně mohla pokračovat ještě jednou. Láska k banánům v čokoládě, velmi rafinovanému mučidlu středozemských vánočních trhů.


Jinak se lišíme v mnoha ohledech. Například na konferenčním stolku to vypadá jako na fakultní chodbě – všude samý letáček. Její knihovna mě vyloženě uvedla do rozpaků. A nejen to, že se v ní nacházejí takové podnětné svazky, jako např. Vykročení k tichu, Ovocie a zelenina ako liek, Maximum Food Power for Women, Dynamický život, Žít s radostí, Duchovní růst, Síla ženy, Fit pro sex, Le massage des zones réflexes, Men Are from Mars, Women Are from Venus, Vojna a mier 1, Najväčšia obava muža, Zákon o daniach z príjmu apod. Daleko působivější je fakt, že ona si v těch věcech vskutku čítá. Je to zhruba týden, co jsem po návratu domů našla na stole rozevřenou rozečtenou publikaci o boji proti křečovým žilám. Možná už bych si takové příručky měla pročítat také. Ovšem zatím dávám přednost cholerám a jiným rozkošným neduhům.


Během pobytu tady jsem pár věcí malinko změnila. Alespoň jednou denně větrám. Silice to sice nevyžene, protože se oblak každý večer pečlivě obnovuje, ale mám aspoň pocit, že se tu zvýšil počet molekul kyslíku alespoň na dvojnásobek. Už jich je šest. Také jsem zrušila jednu ze čtyř pokojových květin, tu, která zdárně prospívala na dně dvou šálků od bůhvíčeho. Pravidelně myju nádobí a vzduch v kuchyni se tím nevídaně pročistil. Nicméně Dobromila zůstává Dobromilou.


Dnešní večer se vymkl všem ostatním. Nevím, co se přihodilo během procházky s plánovaným plaváním, ale bylo evidentní, že se Dobromila vrátila naladěna velmi duchovně. Rozhodla se se mnou o své rozpoložení sestersky rozdělit, a tak ve své ložnici zakápla vonnou lampu tradičním večerním olejíčkem, ohřála a osladila si víno, jako ostatně každý večer, a nastěhovala se do obývacího pokoje na můj spací gauč, aby se ponořila do četby nemravně rudé knihy. Posedávala jsem na své židli, kde si sušívám osušku, korespondovala s Nejmilejším, dočítala Márqueze a jedním okem sledovala postup hodinových ručiček. Dobromila si pustila jakési orientální zpěvy a vleže studovala knihu. V polopřítmí jsem se pokusila přečíst titul té publikace – propánajána, „Orientální sex“?! Obešla mě hrůza. V noci, jaká se blíží, se dá očekávat cokoli. Vzduchem se linuly výpary kafru, či čeho, topení sálalo, esoterická hudba se vtírala do podvědomí a hříšná Dobromila se evidentně rozechvěle a soustředěně oddávala rozněcující četbě. Napsala jsem Nejmilejšímu, k čemu se zde schyluje, a ponechávajíc ho v obavách o další osud našeho manželského lože, odešla jsem do sprchy rituálně se očistit. Zpěvy za zdí neustávaly a těžká vůně se vplížila i do koupelny. Po osprchování jsem si šla přehodit osušku přes tu svou smrtelnou židli a jedním očkem jsem mrskla po Dobromile a její knize. „Osobní síla“. Áááha. Copak by na to všechno asi řekl Freud? Odvažuji se jen hádat – mírnější četbu, studenou sprchu, froté ručník, více světla a silnější brýle, řekla bych.

komentáře 4

Filed under Vysavač

4 responses to “Dobromila Trelawnyová

 1. Alka

  Nový krok vpřed v lidském poznání :Kanadští a američtí lékaři opět varují, že některá anti-asTMA-tika zvyšují riziko smrti! Americká asociace pro potraviny a léčiva na základě vědeckých studií vydala stanovisko, podle něhož je s užíváním účinné látky u těchto léků spojeno zvýšené riziko nežádoucích účinků. K obavám se připojují i lékaři a blogeři z České republiky… (Zpráva z tisku)

 2. MB

  …a nemohla bys jí štípnout aspoň na den tu Reflexní masáž? 😉

 3. asTMA

  Alka: Správně, nic proti asTMě nebrat! :o))MB: To bych teda nemohla! Ale seberu veškeré stopové prvky své intenzivní asertivní výchovy a zeptám se jí, půjčí-li. ;o) Nakonec, dále se budeme vídat o pondělních večerech, tak tomu jistě bude nakloněna. :o)

 4. Raven

  Re: asTmaJak můžeš být tak necitelná. Ta dobrá dáma tam žije sama jen se svojí houbou a ty jí chceš připravit o jediné potěšení, které jí zbývá? Styď se:))))))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s