Dlouho očekávaný den

a já jsem jinde.

Přišel den, kdy na Vysavač opět někdo převrhl cukřenku. Přišel den, kdy se večer půjdu družit s kolegy/němi (Ani jsem vlastně nepátrala, zda budou přítomni i muži. Nakonec – není to jedno? Je.) na stěhovavou večeři. Přišel den, kdy mám večer stát někde úplně jinde a dělat něco úplně jiného. Ale nebudu. Budu jen vzpomínat a doufat, že mě ta večeře zabaví natolik, aby ten smutek, co se tu plíží kolem stolu, odlezl a už se nevracel. Jenže se vrátí.


 


Dojely jsme dobře. Tam i zpět. A já svírám v ruce nečekaný dárek, bezmyšlenkovitě si s ním hraju a vzpomínám. Cvak… cvak… Děkuju.


 

komentářů 7

Filed under Vysavač

7 responses to “Dlouho očekávaný den

 1. Helena

  Kde se zase vzal ten ošklivý smutek?

 2. Alka

  Smutekani neodleze, ani se nevrátí. Nosíme ho v sobě a občas nás stiskne tak silně, až nám vyhrknou slzy. Tím se vyčerpá a zaleze, schová se, aby nabral sílu. Smutek z ponížení, smutek z bezmoci, smutek z žití, prolézá kostmi a rozechvívá svaly. Bere sílu. Je my.

 3. Kyklop

  Zameť s ním…

 4. Já taktéž čekám na vysátí a přenesení do Krajiny novohradské :))) A na duši mi padá tma stejně bílá jako ta venku, těšení je umrzlé a ztrnulé jako větve stromů.

 5. Předměty nám milé…..je příjemné svírat je v ruce ;o)

 6. asTMA

  Helena: Zdroje smutků jsou nespočetné, bohužel.Alka: Děkuju. Napsal´s to moc hezky.Kyklop: Zkusím ho vyluxovat. :o)Alšík: Novohradský jekor čeká! A až Ti bude nejhůře, z emajlového Blaníku vyjedou rytíři na pomoc. :o)Tofu: Přesně tak. :o) Proto s sebou mám hned několikero a svírám.

 7. Helena

  Ale notak, nepodléhat!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s