1!

„Nemějte obavy, paní Smažková, než odjedete, všechno se v pořádku vyřídí.“

 


CHA!


CHACHA!!


CHACHACHA!!!


 


Ano, doteď ty dvě ze čtyř šly touhle cestou. Ale ty zbylé dvě musí nejdřív pro razítko támhle, pak se vrátí tuhle, pak teda seženeme ty papíry se dvěma podpisy, pak to k tomu přiložíme, pošleme to Principálovi k prvnímu podpisu, pak se na tom bude 14 dní sedět, musí na tom zatancovat kozáčka čtyři kočky, jeden pes to musí počůrat, dva ježci podupat, musí to třikrát projít trávicím traktem tříleté krávy, pětkrát na to musí zahýkat osel, na dva roky se to zakope do kompostu, pak se to vykope, uzavře do dubového sudu a zalije voskem a za takových třicet let to otevřeme, předložíme Principálovi k druhému podpisu a pošleme na další oddělení, kde mají svoje speciální procedury.


 


Peklo neexistuje. Všichni ďáblové jsou zde.


I hněvem nad bezprávím hrubne náš hlas.


Z hlediska vyššího principu mravního zapálení hnízda byrokratické zvůle není zločinem.


 


110


 


Ještě je mnohé třeba zařídit, uspořádat, domluvit, povracet, poslat, zabalit, nakoupit, spláchnout z hrdla i z kůže. Času není nazbyt. Avšak zvýšený výskyt náhod a známostí z dávných i méně dávných časů ve mně vzbudil jistou nostalgii. Redaktorka zná mou někdejší prázdninovou dětskou lásku. Moje někdejší prázdninová dětská láska bývala typově podobná mojí vůbec první lásce. Kdepak je tomu asi konec? Z paměti se vynořilo jméno. Neobvyklé jméno. Jedinečné jméno. A internet vyplivl jediný záznam. Záměna vyloučena. Moje první dětská láska se před čtyřmi lety přiznala k poměrně brutální vraždě. Nostalgie se změnila v mrazivé rozechvění.


Je načase jet domů.


 


1!


 

komentářů 12

Filed under Vysavač

12 responses to “1!

 1. Paželv

  Já věděl, proč se nezištně vzdávám zajímavé práce v asTMÍ prospěch! Už jsi všechno pozvracela a posrala? :oD

 2. lia

  ufff, sleduju tvůj boj s institucemi a napětím a účastí!

 3. Kyklop

  musím číst pomaleji a pozorněji – četl jsem, že je mnohé potřeba usporádat, domluvit, PO(Z)VRACET, poslat… Šťastnou cestu!:-*

 4. asTMA

  Paželv: Pracuju na tom! :o)) Pravda je, že z toho všeho bjurozkratování se o mě takřka pokouší střevní chřipka!lia: Děkuji, děkuji, zejména tu účast oceňuji! Vezmi si kudlu a hurá do druhého patra – klidně to vezmi kancelář po kanceláři, těžko která rána padne vedle! ;o)Kyklop: To je tím, že mi už chvílemi opravdu na zvracení je, zrovna jsem to tak hodnotila, že jsem asi tři a půl měsíce z těch čtyř prožila buď vzteky bez sebe, nebo v hlubinách deprese takřka klinické. Ani s panem RR jsem se nakonec nesešla. :o/ Děkuju, doufám, že se to nezakončí nějakým hurikánem, nebo něco. :o*

 5. lobo

  skoro to vypadá, jako že ty a tvoje první láska máte některé vlastnosti společné:-)

 6. Mod.

  Držet palce je asi blbost, takže jen prostě držím:-)

 7. Lorrain

  Pojeď,pojeď.Už je to dlouho.-)

 8. asTMA

  lobo: Inu, pravdu díš! Možná právě to mě k němu táhlo! Ačkoliv, takový hodný klouček to býval…Mod.: Děkuju! :o)Lorri: Mně to povídej! :o))

 9. A nezapomeň, že Peklo nejen že neexistuje ale hlavně nemá smysl, protože nám nemůžopu udělat nic, co si nejsme schopni udělat sami. A navíc máme elektřinu.

 10. asTMA

  Johnny: Pravda! Děkuji za připomenutí! Zohledním ji ve svých apokalyptických odjezdových plánech!

 11. silverghost

  brutálním vrahemmůže být kdokoliv z nás, jenom někteří holt celý život nenarazí na toho správného byrokrata!ale hoří ti to tam moc pěkně… jak jsi oblafla takové ty automatické hasiče?

 12. asTMA

  Stříbrný duch: Zlatá slova! :o)) Na hasiče jsem vyplázla jazyk a ony se urazily. A pak už jen škrt… ssss… ;o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s