Status anxiety

V různých podobách a obměnách. Ale stále se vrací.

Alain de Botton za to v podstatě nemůže, jeho titulek si půjčuju zcela svévolně, jen na základě vzpomínky na jeden z nejzajímavějších dokumentů, co mi prošel rukama. Nicméně zlomky jeho tezí pěkně korespondují s mými pocity.

Co mě vlastně žene? Co mě vlastně žere? O co mi jde? Co pořád řeším? Proč se nervuju? Proč mám pocit, že na mně stojí svět a že ho musím zachránit? Proč si tolik lámu hlavu, co si o mně myslí ti, na kterých mi záleží? Proč mě tak drásá, když si myslí něco, co si já o sobě nemyslím? Proč to nepustím z hlavy? A když už si o mně někdo myslí něco pěkného – proč se tak děsím toho, že jeho představám nedostojím? Proč se bojím chvíle, kdy prohlédne a zase se znechuceně odvrátí?

A stojím vůbec o to znát odpovědi na tyhle otázky?

komentářů 10

Filed under Bludička brodivá

10 responses to “Status anxiety

 1. katchaba

  nestojíš! doporučuji udělat něco hodně šíleného, abys přišla na jiné myšlenky 🙂

 2. lia

  vědouc, o čem mluvíš, rozepsala jsem dlouhej komentář, ale rada od katchaby je za všechny moudra, tak už jen posílám jednoho huga 🙂

 3. asTMA

  Kača, Lia: Díky, holky. Máte recht. Jdu kočkám vypucovat záchod! ;o) Ne že by to odstranilo zásadní otázky a nepokoje, ale aspoň bude čistej, ne? :o)

 4. Lorrain

  Neřeš,co si myslí ostatní. Stejně si budeš dělat to, co chceš ty a ne to, co by si oni představovali.Až vypucuješ ten záchod..dej si něco dobrýho a usměj se.A pak si přečti, že JSI ÚŽASNÁ.-)))

 5. asTMO: Víš s tím záchodem a velkejma kosmickejma věcma: Vzpomeň si na Morta a jeho čištění stáje:“Proč myslíš, že jsem ti dal vykydat tu stáj?““Protože jste byl až po uši v hnoji 😉 „…

 6. Barbel Mohrová se jmenuje ta s tou knížkou, jak jsme o tom……….:-))))

 7. A jinak bych přála svůj 1.máj, bys po půl dni nemyslela vůbec na nic:-)))))))

 8. asTMA

  Lorri: Díky moc, ale ono to placebo malých bílých lží moc nezabírá, když člověk zná pravdu. :o)Johnny: No právě. Z toho jsem vycházela. :o)Mod.: Myslím na to! :o)) A pokusím se už nikdy na nic nemyslet! ;o))

 9. lio, ty posíláš huga? že by dlaší skrytý hugista? 😛

 10. Dr.Bimboo

  Světlo mé duše, koukej se přestat deprimovat, páč si NEJÚŽASNĚJŠÍ žena pod Sluncem! A kdyby to náhodou nefungovalo, tak mám výborný zkušenosti s Deprexem:-))))))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s