Stay in touch

with your inner child

Spousta lidí dospěje a dospěje k tomu, že ztratí kontakt se svým vnitřním dítětem. Zakysnou, zvážní, začnou na svět hledět starýma očima a vůbec si nevzpomínají, jaké to bylo, když ještě byli malí/mladí. Šklebí se na děti i adolescenty a kroutí nechápavě hlavou. Kam ta mládež spěje?! Řada z nich si životem vláčí tlustý nános dospělosti, ten je různě tlačí, píchá a obtěžuje. Sužují je psychické problémy a mnozí jsou časem nuceni vyhledat pomoc odborníka. Odborník si pochopitelně nasadí brýle a vážně praví, že je nutno rozlámat ten zatvrdlý nános a nechat vykouknout to dítě, pod ním pohřbené, aby mohlo dýchat. A aby ta dospělost získala zase trochu lehkosti a hravosti.
Já problémy s tím, že bych neměla kontakt s tím mrňousem z dávných časů, rozhodně nemám. Spíš naopak. Já totiž neumím pít, víte? Ne, nemyslím tím, že se nalévám ethanolem a pak vyvádím nepřístojnosti, přičemž se mi pak ráno hlava může rozskočit. To mně se stát nemůže. Myslím tím, že prostě neumím pít. Neumím si bezmyšlenkovitě nalévat do úst doušky, které posléze distinguovaně polknu. To zvládnu, jen když se na to pečlivě soustředím. Já totiž obvykle saju. Obzvláště tehdy, když mě trápí velká žízeň, ale automaticky to dělám i v obdobích klidu. Tak ono to nezní tak tragicky, když se to takhle řekne. Ale představte si, když takhle popíjím na veřejnosti a nedopatřením mi do úst vnikne trocha vzduchu. Ano! Ozve se příšerný zvuk! A já se můžu propadnout do země. Už pár let jsem si to nějak ani neuvědomovala. Jenže teď se mi to zase připomnělo. Přišel čas jahod a jahodových koktejlů a Nejmilejší se mi normálně směje!
Zůstat v kontaktu se svým vnitřním dítětem je v pořádku. Ale ksakru, musí to bejt zrovna ten kojenec???

komentářů 10

Filed under Odstíny šedi

10 responses to “Stay in touch

 1. silverghost

  a co brčka?ta by nepomohla?

 2. asTMA

  Brčka pomáhají, ale jen tehdy, když nemám obrovskou žízeň. A na jahodový koktejl by to muselo být brko s pěkným průměrem! Je to husté!

 3. Tak tomu říkám problém.Hele, jestli chceš, můžeme zkusit Ravnův kurs pití piva. V tvém případě tedy vody. Naučil jsem lít tekutiy přímo do krku už méně učenlivé jedince než jsi ty:)))))

 4. asTZkus Pufíka, Mufíka, nebo jak se takové ty šťávy pro děti jmenujou, mají taký ten uzavíratelný vrchlík z kterého se musí sátm, ale žádné zvuky to nevydává a ta flaška se dá používat pak furt:-))

 5. Nebo pij čaj, ten se srkat MUSÍ. A víš proč? A vlastně nejen čaj… Když tekutinu srkáš, stává se z ní na rozhraní vnějšku a vnitřku úst (na retu) aerosol, který velmi snadno proniká k chuťovým pohárkům. Ty jsou totiž, světe div se, uzpůsobeny k zachytávání spíše vůně, než chuti a to ve spolupráci s nosem (nosohrtanem – což vysvětluje i to, proč lidi s rýmou ztrácí částečně i chuť, kromě čichu).Takže srkej a když se lidi budou tvářit, tak jim řekni, že VYCHUTNÁVÁŠ! 😉

 6. muze byt i hur, ja napriklad obcas pri piti zapomenu, ze pritom neni moc chytre dychat a trochu si vdechnu…coz je pak obvykle nasledovano veselym poskakovanim, prskanim, kaslanim a brunatnenim obliceje. Co bych dala za hlasite srkani a bublani :-)))

 7. Kvůli problémům se srkáním doporučuji rum doplňovat vnitrožilně … pak jsou i další způsoby, ale méně civilizované 🙂

 8. Mod.

  Dovoluji si připomenout,že UŽ je krásně:-)

 9. lobo

  stay in touch with lee child!

 10. Uznávam že zrovna kojenec neni to ideální, pokud si člověk uvnitř sebe představuje takovej ten archetyp téměř hvězdookýho dětskýho spontánního mudrce, kterej pobíhá bosky, ale vždyť víš, hlavně že dejchá a pokud bublá, tak spokojeně 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s