Vzpoura robotů

Je to malý krok pro člověka, ale obrovský krok pro mě.


Prostě jsem šla, zmáčkla pár tlačítek na telefonu a oznámila, že to nebude. Tečka.

On člověk zvládne ledacos. Stachanov narube 102 tuny uhlí za jedinou směnu; Korabelniková tká na dvou stavech naráz; já udělám čtyři hodiny za šest dní. Někdy. Jenže spát se musí (aspoň občas) a dohledávat a ověřovat též (a to bezpodmínečně). Takže pardon, prostě ne.

Je to osvobozující pocit? No… byl. Pro tu chvíli rozhodně. Dny následující vypíchly fakt, že vzpoura by musela trvat měsíc, aby se odstranily ty nejhorší škody. A to nelze, bohužel.

Nelze ani vyjet na jednodenní výlet. Nejmilejší vyráží sám a litujeme oba. Z cest přiváží drobné dárky. Než odjede, ptá se – Co ti mám přivézt? Oťukám zklamané slzičky okrajem zástěry a povídám – Co ti o klobouček cvrnkne. Jenže nemá klobouk. To by člověk přišel zkrátka. Takže třeba – Tygra.

A on jede. A přiveze ho. Tygra.

Je třeba být opatrnější na to, co si člověk přeje…

 

Lepší bílý tygr v hrsti,
než nad sebou šest stop prsti.


Takhle daleko to došlo…

 

Snílek usilovně lepí díry sebevědomí. Jenže, můj milý, je to jako snažit se zalátat prastarou rybářskou síť.

A tak se brodím dalšími záplavami slov, chytám z té kontaminované břečky ekzém a cítím se jako ten Aškenázyho cukrář, co umřel hlady nad litry smetany a kopami cukru. Toulám se Helladou a co chvíli mi za zády s hlukem procválá železný oř ve směru Praha – asTMOV – Kyklopice. To aby byla iluze cestování dokonalá.

A já tu dřepím u větráku, ztrácím tuny solí a cuká mi víčko…

 

 

komentářů 10

Filed under Bludička brodivá

10 responses to “Vzpoura robotů

 1. kdybysměla chuť se tím vlakem svézt, kyklopice jsou ode mne coby dvěma kameny a ty jsi vždy vítaný host. cukat víčkem můžeš i u mě – a navíc tu mám chládek…

 2. … mohlo by se stát, že se mu jeho přání skutečně vyplní.

 3. Bojuj.To zvládneš. Když ne Ty, tak co pak my, smrtelní?:)

 4. ich

  vřele (teda pardon, v těch vederech se to moc nehodí) gratuluju k „nebude“ – moc bud(e)ovatelský duch vede vímekam. drž se!

 5. momentálně přešlapuju před rozhodnutím zmářknout pár tlačítek a oznámit, že to bude a ačkoliv jsem na to dlouho čekala, necítím se osvobozená, ale tím osvobozením podivně svázaná, nic moc.

 6. lia

  hurá, hurá, to mám radost! je to tu a tam potřeba, říct jim, že jedna není stachanovec…co ti budu povídat

 7. Kyklop

  Dobře jsi udělala, dobře! :-*

 8. asTMA

  Silverghost: Včera to vskutku nešlo, ale v časech budoucích rozhodopádně! (Dobrý den, jmenuju se Vtěrka a budu u vás bydlet. ;o))Johnny: Právě, právě! :o)Raven: Ty si mě moc idealizuješ, já nejsem nadčlověk, já jsem hromádka neštěstí. :o)ich: Děkuju! Zapracuju na tom! Mám v plánu různá asertivní cvičení – třeba odmítnout v Delvitě vydat drobné! ;o)Mod.: To zní hodně sklesle. :o/ Myslím na Tebe, ať je to, co je to.lia: Děkuju! Taky mám radost! :o) I když jsem si pochopitelně prožila pekelnou úzkost, jako to ovlivní další události. Uvidíme. :o)Kyklop: Já vím, děkuju. :o) :o*

 9. jestli ty jsi hromadka nestesti, tak jedine ta nejlepsi hromadka nestesti ;o) Drzim palce at to vsechno dobre dopadne, kazdy ma sve limity, pres ktere se nema prechazet prilis casto. A kazdy rozumny clovek to pochopi, ze jsi jen obycejny (super)clovek ;o)

 10. Dr.Bimboo

  Hurááááá, huráááá, hurááá – toť nevídaná změna v tvém psychickém ustrojení. Že bychom už skutečně byly (já a ty)na prahu toho, že se jednou o ten stůl opřeme a pěkně zplna hrdla a celých plic řekneme: „Milý M.P., já se ti na to …, můžeš si to strčit do…, nejsme otrok, abych plnila každej tvůj nablblej rozkaz a poslouchala tvoje hovadný ječení“????(Já jsem totiž také programově odmítla!!!!) ((Ale mám z toho teď trochu výčitky, že jsem zase zklamala:-( ))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s