Tisíc a jeden způsob

Jak upřít zadavateli plody své práce

 

 

Věřte mi, vyzkoušela jsem už ledacos. Zatím husarským kouskem bylo zaslání souboru nicnetušícímu , který se tak zcela nevinně stal civilní obětí mých pokusů vyhnout se odevzdání práce. Pravda, trochu jsem to zkazila tím, že zhruba za půl dne jsem na to sama přišla a škody napravila. Včera, respektive předevčírem večer a v noci jsem ovšem dosavadní rekord překonala hned dvojnásobně. Metoda „pošlu to jinam“ se neosvědčila, a tak jsem postoupila o krůček dál.

Tato práce se totiž dělí na dva stupně. Ten, který musí být nezbytně a nutně hotový v jeden konkrétní den ráno, neboť se na něj vážou další lidé, pozvaní na přesnou hodinu, a druhý stupeň, který teoreticky má trochu víc času. Teoreticky. Nikdy se nestalo, že bych to prošvihla, ale pravda, z nejrůznějších se občas stupeň č. 2 protahoval. Když jsem po čtyřech měsících ve Vysavači a šesti měsících otročiny doma získala zpět svoje milované pravidelné projekty, dostala jsem je s jednou podmínkou. Druhý stupeň bude hotový v tentýž den, kdy se realizuje stupeň první. Jsou k tomu teď lepší prostředky a neměl by to být takový problém. Pokud s tím problémy budou, 3x – a dost!

Jinak řečeno, tlak na včasné dokončení je opravdu silný. Těžko se divit, že se snažím ze všech sil. Pravda, lepší prostředky JSOU lepší, ale nedostala jsem na ně školení a učím se to sama bez manuálu, systémem pokus-omyl. Zatím jsem to dotáhla nejdál tentokrát. Polovinu jsem odevzdala den předem a po realizaci prvního stupně jsem přislíbila, že třetí čtvrtina bude odpoledne a poslední večer. Doběhla jsem domů, sedla na to a svištěla jako ďas. V šest večer jsem vyslala první mail s hotovou čtvrtinou a v jednu v noci druhý mail s poslední. Tentokrát jsem to prošvihla jen o hodinu! :o) Ještě jsem popojela s další spěšnou věcí, stáhla další materiály a s pocitem dobře vykonané práce a s úděsem, co mě ráno zase čeká za sprint, jsem padla do lůžkovin. Ráno jsem se křepce vyplazila z postele, usedla a mátožně se pokoušela sprintovat. Kolem poledne zazvonil telefon. „Hele, ty jsi předevčírem posílala HOP 145 a 146 a včera večer jsi poslala HOP 145 a v noci pak HOP 146, místo těch KKK 1115 a 1116.“

Ano. Honím se jako blázen a pak místo posílání „jinam“ zkouším posílání „něčeho jiného“. Dvakrát. Během sedmi hodin. Ve dvou různých mailech.

Je čas se začít poohlížet po něčem jiném. To pronajímání lehátek na pláži se mi jeví jako docela prímovní džob. Akorát nevím, jestli je dobrý začínat s tím v říjnu…

 

 

komentářů 9

Filed under Odstíny šedi

9 responses to “Tisíc a jeden způsob

 1. rozhodně v říjnu!je to takový trenažér. přece bys nechtěla vlítnout rovnýma nohama přímo do turistické sezóny…

 2. asTMA

  Jdeš do toho se mnou? Tak dlouhý ruce BigFoot nemá!

 3. Pronájem lehátek?To bude dobrý bussines:)))) Nepotřebuješ tiskového mluvčího?

 4. asTMA

  Ale ovšem! Na pláž se nás vejdou mraky! :o)) Jaké máš požadavky, abys byl uspokojen? :o)

 5. nejduna mne by to bylo moc… namáhavé! představoval bych si práci například jako testovací pilot plážových lehátek…

 6. asTMA

  Silverghost: Toho budeme potřebovat taky. Takže co? Nejdeš?Raven: Kromě TM budeme potřebovat i někoho, kdo by vedl plážovou poradnu! ;o)

 7. Dr. Bimboo

  A co manažerská kouzelná větička, resp. obě dvě? Od soboty si je pravidelně opakuju, abych někdy v budoucnu již nezakolísala tváří v tvář ukrutnému zadavateli!

 8. asTMA

  Dr.B.: Mášrecht! Měla jsem to na chudinku JV vyzkoušet! Tak příště, příště! :o)) Příští čtvrtek zkusím z pana FiSche vypumpovat další kouzelné větičky!

 9. Paželv

  Doporučuji: otevřít jakýkoli soubor z počítače, ideálně s koncovkou .exe, ve wordu. Milióny rozkošných znaků! Uložit pod jménem souboru, který nestíhám, odeslat, pak usilovně a usilovně pracovat a čekat, až dotyčná osoba zavolá, že se jí otevírá něco divného. Je-li soubor hotový, omluvit se a obratem ho poslat. Není-li hotový, omluvit se, že nejsi u počítače a budeš až v čas Č (= čas plánovaného vyhotovení + rezerva) a pak ihned poslat. Všichni jsou spokojeni!A neaplikovat při práci pro jednu firmu, která se jmenuje skoro jako Konipas!!!!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s