Pohlaď kočce uši

A hlavně chuťové pohárky!

 


Naše mňau-skoťátka v posledním čase kapku trpěla. No – trpěla. Náš oblíbený obchod mňauhovádčími potřebami se začlenil do jakéhosi čehosi a tvářil se rázem ne zcela věrohodně. A tak jsme dál krmili tím, co bylo (pytel granulí Hill´s kuřecí), a podestýlku jsme dokupovali ručně. Nakoupená zásoba vitaminových bombošků a zbytek sýrové pasty ta naše dvě nebožátka s jednotvárnou stravou trochu smiřovaly. Sem tam padaly bonusy ve formě kuřecího masa a jogurtů. Jenže v misce se pořád povalovaly ty nevzhledné kuřecí broky, den za dnem, noc za nocí. Žádné demonstrační hladovky se kupodivu nepořádaly, ale v miskách neustále zbývalo a zejména smějící se bestie Macík ožil jen při přidělování dobrůtek.

Zhruba před týdnem jsem překonala svůj odpor k novotám a objednala jsem velkou kočičí zásilku. Takhle – abyste neměli klamnou představu – oni toho zase tolik nežerou, ti naši zpovykanci. Rovným dílem dělí svůj zájem mezi granule kuřecí a granule tu(č)ňákové. Všechny pokusy o zpestření stravy žalostně ztroskotaly. Ostatní příchutě si škrtnou tak jednou dvakrát (vůbec-li) jakožto orientální novoty, ale pak se nad tím ohrnují čumáky a nastupují právě ty hladovky. Žádný králík, žádné hovězí, nic. Kuře a tuňák. Takže ta jednotvárnost vzhledem k obvyklé dvojtvárnosti zase nebyla tak úmorná. Se zdálo. Po malých zmatcích s domluvou o doručení a s dostatkem hotovosti v patřičnou hodinu kýžený tovar konečně dorazil. Macík to oslavil šipkou do kytek (pan kurýr zazvonil na zvonek, toť neklamné znamení, že přichází soudný den!), Lady zpozorněla. Obětavý Nejmilejší vynosil po schodech pytle potřeb téměř pro všechny tělesné otvory a rozbalování mohlo začít. Macík tvrdohlavě setrvával v kytkách, protože opatrnosti nikdy nezbývá, a tak se s námi radovala pouze nebojácná Lady. Zachrastění krabičky s tvarohovými myškami ji přimělo překonat dosavadní rekordy ve skoku na stůl přes překážky. Už když jednu vzala a šla se s ní vypořádat na zem, vzpomněla jsem si, že jsme je kdysi měli a že se nijak zvlášť neujaly. Přece jen pro její celkem malou tlamku jsou dost velké a neforemné. Ale kočka se tím nenechala rušit, lahůdku dovedně překousla vejpůl a spořádala ji na dvakrát. Pak ke mně znovu obrátila tázavé oči, plné očekávání. Zkusmo jsem zachrastila krabičkou. Celá se rozechvěla vzrušením, jako když feťákovi ukážete pytlíček s vytouženým práškem. Svůj rekord zopakovala.

I hračky zapůsobily kladným dojmem, a tak se v domácnosti rozhostila pohoda téměř vánoční. Jak je krásné nadělovat! Nicméně i Macík nám dokázal, že on je se zásilkou více než spokojen. Ráno v misce, která se přibližně poslední měsíc pravidelně vyprazdňovala maximálně do poloviny, nebylo ani smítko. Ani molekulka. Živě si představuju, jak opojen dávno oplakanou příchutí dobrou hodinu po spolknutí posledního sousta stál u misky a vytrvale vylizoval plastové dno v naději, že aspoň stopa té lahodné chuti ještě ulpí na jazyku…

No a protože dnes má Lady svátek, čekají ji dvojité bonbonky. A přejeme též vše nejlepší i všem jejím jmenovkyním – obzvláště některým! ;o)

1514

komentářů 8

Filed under Mňau-hovádka

8 responses to “Pohlaď kočce uši

 1. katchaba

  asTMI, já ti do toho nechchi kecat, mám radost, že máš radost z toho, že hovádka mají radost – ale to na obrázku v žádném případě nejsou myši! Možná zmutovaní krtci, nebo dokonce žáby! Fujtajxl!No ale jestli to kočesům chutná, neříkej jim, že mně se ta ňamka nelíbí ;-))

 2. Kač.: :o))) Avšak výrobce a prodejce výslovně uvádějí „myšky“ a „mäuschen“, je mi líto! Viz odkaz pod www. ;o))Kočesům je to buřt, klíďo sežerou i krtka nebo žábu, hlavně když to bude chutnat jako tyhle myšky. ;o))

 3. katchaba

  ha! složení: bla, bla, bla, NĚCO Z RYB!:-))))))

 4. Kač.: Ty druhý jsou zase z NĚČEHO Z TVAROHU! :o))) Ale furt jsou to myšky. ;o)

 5. obzvláště některá

  v příštím životě chci být kočkou!protože já žádné myší bonbonky nedostala 😉

 6. ob-rá: Jsi kočkou juž nyní a myšobonbonní deficit může být snadno dohnán! Máš je u mě. ;o)

 7. obzvláště některá

  mňau 🙂

 8. Dr. Bimboo

  Jooooo, Džejárka taky žere z kočičího žrádla jen to, co je vod kuřete, nebo vod tu(č)ňáka. Nakoupila jsem jí hromadu luxusních konzerv, že bych to žrala i já, ale ona si k tomu čuchne, a pak si jde prohrábnout odpoďák, jestli tam náhodou není nějaká konzerva s poslední nitečkou kuřecího masa.Ovšem, když si vezmu něco k jídlu já, jooo, to je jiná. Cokoli, co nesu k ústům, je ta nejskvělejší pochoutka a já jsem mrzká mrcha, že jí ani ždibeček nedopřeji.Obzvláště zbožňuje – celomáčené arabesky!!!, hroznové víno, pytlíkový čaj (resp. použitý pytlík), vodu slitou z těstovin apod.. Je to holka vybíravá.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s