Jak se kalila ocel

Týden natvrdo – stačí 10 minut varu

 


Olistěné vrbové proutky spletené v komplikovaný osmipramenný cop mají vyhánět choroby a udržet mládí. Proč to nedělají? Nějaká chyba v technologickém postupu?

Kolik nových životů se vejde do života? (Tohle je přesně chvíle, kdy mi vyskakují citáty. „Tak já jsem si to tady zatím spočítalll…“) Kolikátý začal uplynulým víkendem?

Příkladné odhodlání. Zbavím se svých závislostí. A začnu rovnou tou, která mě zahanbuje a trápí nejvíc. Když se tohle podaří, podaří se třeba všechno.

Napadá mě téma na povídku. Jednu z těch, které asi nikdy nenapíšu. Moc to prožívám.

Trestem za přehmaty je přehmat. Kdo by to byl řekl, že uvědomění si bude tak bolet?

Trampolína ohlašuje sms. Příležitost pocvičit asertivní poučky pana Š. M. z dávných časů (vždycky, když si na něj vzpomenu, naskočí mi v hlavě „…lipka zelená…“ – letmý pohled na net – stále činný, stále ďábelský od pohledu). Jsem zlá. CV je smutný. Zprávu s dotazem mažu. Ne. Na otázky přijdou odpovědi a kolo se znovu roztočí. Projevit nepatrný zájem znamená přijít o ruku (minimálně).

Snílek se kdysi ptal, jestli to, že mám pochopení takřka pro každého, nezavání inflací. Přemýšlím, jestli vůbec nejsem celá taková inflační. Každou chválu už v dlaních třikrát obrátím, než se odhodlám. Jednak – koho právě ta moje zajímá? Jednak – má ještě cenu, když už jich znělo tolik? Jenže co naplat, nadšení si poručit nedá.

Říkám Snílkovi o zásecích a nehojených jizvách. Řekla jsem dva? Tři. Kus času, toho nedostatkového zboží, jsem věnovala četbě třetího. Mám nové rány. Nasládlost masochistického uspokojení.

Křest, anebo žhavé uhlí? Toť otázka.

Návaly jména. Polévám se ledovou vodou ze džberu a dýchám zhluboka. Cholerická pacifistka.

S matným pocitem provinilosti prohlížím fotografie a vzmáhá se ve mně touha. Malé cvičení v sebeovládání. Oranžový jantar na mně přemýšlivě ulpívá a leskne se do soumraku. Rozpáraný hřbet ruky srůstá pomalu. Chceš ještě? Právě že nechci, milá moje…

Má cenu ještě psát?

Neonový nápis v hlavě. Bezprostřední prostřednost.

 

Napsat komentář

Filed under Odstíny šedi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s