Týden teskných výročí

a rozmanité mezilidskosti


A nejen ty.

Zvláštní, jak se to někdy nakupí do jednoho týdne. Ještě že jsem ho pečlivě propracovala, abych neměla ani chvilku na výdech a dumání. Pondělí a výročí, které se tak nějak pamatuje, ale už víceméně neslaví. Jen to vždycky lítostivě píchne. V úterý svátek toho, co ho prostě nedopíšu a nedopíšu. Středa – Alex má narozeniny. Macík už ne. Čtvrtek – 10 let. I když jsem se vloni rozloučila, rána zase zívne doširoka. Mám co dělat, abych to rozdýchala, navíc kvůli nevyspání jsem zranitelnější než jindy. (A co tak důležitého jsem to mohla chtít? Možná napsat, že už to desetileté smutné výročí mám taky za sebou? Kdo ví…) Tím naštěstí ty nejneveselejší věci skončily, ale dozvuky cítím celý pátek. V sobotu už jen Sušenčin svátek. Tam mě bolí jen ta propast v komunikaci, kterou nedokážu překlenout.

Napsal mi tuhle nějaký Luboš. Evičko, jestli tenhle mail dostaneš, ozvy se mi prosím. V případě, že je tento pán princezna Zlatovláska, obávám se, že se Evička neozve. Což jsem mu také jinými slovy napsala.

Napsal mi minulý týden na adresu, na kterou jsem už dávno zapomněla (a kterou jsem založila v zoufalství, když zbylé dvě pracovní nefungovaly), jakýsi Michal. Četl můj inzerát, velice ho zaujal, tak si říkal, proč to neskusit, je mu 23, je štíhlej modrookej, a jestli prej mám trochu zájem, mám písnout. Tak mě tedy zase velice zaujal jeho mail a měla jsem zájem dozvědět se, jaký to inzerát uvádí moji adresu, a tak jsem mu písla. Chvíli nám v korespondenci vládl zmatek, ale tolik jsem z něj dostala, že to byl inzerát erotický. No pane jo! Náměsíčnost? Alter ego? Chyba v adrese? Bohužel pikantní podrobnosti, které hošíka tak velice zaujaly, sdělit nemohu, neb když jsem mu konečně polopaticky vysvětlila, jak se věci mají, už se neozval a odkaz na inzerát také neposlal. Nicméně vzhledem k tomu, že další nabídky kvalitního sexu se nehrnou, soudím, že chybu v adrese zaplaťpánbu udělal on sám.

Jak nemám ráda trpnost, teď se k ní uchýlím. Některé věci lépe kamuflovat důkladněji. Byla mi položena velice neobvyklá a velice osobní otázka. A byla mi předložena velice neobvyklá a velice osobní prosba. Musím přiznat, že mě to hluboce znepokojilo.

Dnes jsem dostala velmi lichotivé pozvání, které jsem musela odmítnout. Kdo zná má potkávací dramata, pochopí. Nicméně, jak jsem byla pravila, na odstranění této osobnostní závady se pracuje. (V souvislosti s tou naší Holkou a se stihomamem pana Štůčka /asTMO, vy znáte úplně každého!/ jsem si ale uvědomila ten propastný skok za poslední dva tři roky. Proč to předtím šlo tak snadno a teď to tak strašně nejde?)

Když doma chybí příchylnost a něha a bezvýhradná láska, hledá se jinde. Člověk musí někde ty svoje nejzákladnější potřeby a touhy ukájet. Zase jsem ho pod rouškou tmy potkala a vykoupala se v té štědré náklonnosti. Pan Úchvatný Černý Kocour. Madam Lady si klidně může stěžovat, ale ona je prostě kočka kočkovatá, náladová, svéhlavá a svá. Nesmírně postrádám Macíkovu mazlivost, až vlezlostí bych to místy nazvala. Na dobré věci si snadno zvyknete – a těžko jim odvykáte. Už aby se Lady vyzdravěla z těch kožních neduhů, aby k nám mohl přijít někdo další. Prospěje to nám všem (a mým rukám snad nejvíc – takovou jizvu asi nikde jinde nemám).

Abych nezapomněla, hadi a štíři dneska vylézají.

A večery voní.

komentářů 5

Filed under Odstíny šedi

5 responses to “Týden teskných výročí

  1. Paželv

    Alex – to je kapitola sama pro sebe. Před chvílí doma značkoval, nyní už nikoli. Má se až moc dobře. Ale páneček zase v pátek přijede na návštěvu a určitě se s kocourkem trochu poveselí 🙂

  2. asTMA

    Paželvíku, teta blahopřeje dodatečně a doufá ve fotografie nějaké nové! Však jsem přemýšlela, že Ti ve středu krádulaci napíšu, ale času nebylo. A taky napíšu, co a jak bylo s Amoskem, ať víte, na co dávat bacha.

  3. Dr.Bimboo

    Jo, a ještě je tu jedna Dr. Bimboo j.r. (vlezlost je její přirozenost), která by taky někdy ráda viděla svou sice nevlastní, ale taky tetu, protože už si ani nepamatuje, jak teta vypadá. A velká Dr. Bimboo taky ne!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s