Blahodárné účinky čaje

Záleží velmi na způsobu aplikace.


Ty ten společenskej život pěkně flákáš, pravil Snílek a usrkl z tykve lok nápoje. Pche! Naopak, naopak, vrhla jsem se do víru vášní a společenských událostí, jaký už ani nepamatuju (a mou velmi silně postiženou krátkodobou paměť do toho prosím netahejte!). V posledním čase jsem si střihla jednu Lauru, jednoho pana Zwíře, obojí velice přívětivé, a tento týden, ten byl vůbec nabit setkáními. Věci se mění.
V úterý přiletěla vlaštovička zámořská. Přivezla svíčičku madeinusa, sladký luční zázvor, v apartní kovové krabičce. Hlavičku má jako tenisáček, pryč jsou medové kudrlinky. Prokoukla. Zestárla (tři roky dlouhá doba, však jsme na tom stejně, jen já jsem si je asi dala psí). Změnila se. Poznání přichází někdy v půlce rozhovoru. Náhlé uvědomění si absence někdejší křečovitosti ze všech těch naštosovaných trablů, naopak přítomnost nečekaného klidu. Poslouchá. A je to znát. Snad ještě nikdy se nám nepovídalo tak příjemně a mile. Pracuje na sobě, možná by se dalo říct, že dře. A nese to ovoce nad pomyšlení sladké a hojné. Mám z ní radost. A pan Nejmilejší to vnímá stejně, to zahřeje. Není to jen přání otcem myšlenky. Proti plánu smlouváme na příští týden další sraz. Hrozně moc jsme si toho neřekli. A ještě jeden postřeh. Neuvěřitelně jí zjasněly oči. Září. Přála bych si, abych se jednou dostala taky tak daleko (negeograficky vzato, bohopytelně). Není to závist, jen touha a přání.
Ve středu Méďa. Všechna čest, nejvytrvalejší z kamarádů, neodbytně se dožadující schůzek. Poslední, kdo vydržel útočit na moji schovávací zídku, i přes opakované nezdary. Místy jsem ho za to proklínala. Dnes jsem neskonale vděčná. Tolik nitek se přetrhalo. Je fajn mít těch pár, které zatvrzele drží. Nově oblíbená čajovna nám neposkytla oblíbený (a pro mě jediný možný) koutek, a tak se přesouváme do dávného domovského doupěte. Nečekaně přívětivo, nečekaně příznivá místa, nečekaně příjemný hovor, který utínáme násilím (práce čeká). Hrozně moc jsme si toho neřekli. A hrozně moc si toho říct chceme. Oba se vyvíjíme, posouváme. A v rámci vzájemné komunikace jednoznačně k lepšímu. Žehrala jsem na něj semo tamo, lecčíms mě iritoval. Ale včera, včera mi bylo fajn.
Dnešní povídání se Snílkem ta pěkná setkání tohoto týdne lahodně zakončilo. Rozesmálo mě a pobavilo, že když už se jednou můžu přerazit, abych někam přišla nejen včas, ale dokonce i s malým předstihem, vázne to z druhé strany. Jenže nevadí, nic zásadního mě nehoní, naopak, využiju času navíc k nákupu HP 7 a dárku pro pana Nejmilejšího, k obsazení toho oblíbeného (a pro mě jediného možného) koutku, k zadumání nad nabídkou a ke kompromisu mezi vhodným a možným ve formě humusu a mattonky. Přichází uklidňující sms, Snílek už se řítí, z původních 20 minut se vyloupne hodina a načasování je perfektní. Dojídám poslední sousto a odkládám taléřek stranou – a už nejsem sama. Povídání (může to tento týden vůbec být jinak?) běží jako voda (mám obavy, že v poslední fázi jsem se ohavně rozpovídala já /jestli on ten pocit příjemného popovídání nakonec nepramení z toho, že jsem se vykecala, zatímco ONI, nebožáci, poslouchali!/), čas též, semleli jsme kdeco, Snílek, pozorný a laskavý, vychválil do nebes, jak dobře teď vypadám (no jo, no, potřebuju holt ujišťovat, že cesta je správná a že výsledky nejsou jen subjektivní úpěnlivé přání spíš než realita), moc jsme si toho řekli a moc jsme si toho neřekli (aspoň je co probrat příště). Byla to taková pěkná tečka za tím naším týdnem. Nakonec ani ten vlak do zatímpořádještědomů Snílkovi neujel, ač to bylo o prsa rachitika s propadlým hrudníkem, a jeho závěrečný spurt myslím zaslouží minutu ticha a následný desetiminutový potlesk.
A co nás čeká dál? To se uvidí. Po neděli Sestřička a její menažérie, začátkem srpence 3 in 2, neboli Katch a Johnny (Jarmil included), koncem srpence (možná, možná ne) Alšíci i s jejich parními mlýny (poněvadž po dramatickém úvodu zápisu se nám s máminkou přece jenom podařilo urvat dvě teplá barokní místečka – a letos to doufám dotáhnu minimálně na dva dny ze čtyř!!), koncem září Sestřička a Jednobáječná. A mezitím se ukáže.
V poměrně odpočaté a nezatěžované hlavě dozrávají nové nápady, a dokonce se v myšlenkách mění i v celky. Co z toho vzejde, to ví jen Bůh. Ale je to naděje, že se třeba i Rudolf dočká vytoužené poslední tečky za větou.

Poznámka na okraj: Když člověk prosí o lék na svůj neduh, neměl by se ošívat a ošklíbat, když namísto jitrocelového sirupu dostane odvar z pelyňku. Hlavní je to hojení. A tak polykám jednu nečekanou nahořklou pilulku, zaháním žehrání, snažím se vynést do popředí pocit vděku a začínám si na kolečku vozit nové cihly. Pobořila jsem si zídku, kterou jsem tak pečlivě stavěla. Je čas ji opravit a zpevnit. A už nikdy nešlapat mimo stezku svých předsevzetí.

komentářů 7

Filed under Odstíny šedi

7 responses to “Blahodárné účinky čaje

 1. the dreaming one

  ta prsapatřila někomu jinému, nepřekrucuj fakta :)) a jinak – měl jsem pocit, že jsem tě celou dobu nepustil ke slovu, takže myslím, že setkání proběhlo k oboustranné spokojenosti 🙂

 2. Teo

  Ano,Blahodárné účinky Tea jsou mimo jakoukoli pochybnost!

 3. asTMA

  tdo: Nu dobrá, dobrá, ale nemůžeš jim (prsoum) upřít, že byla konkávní! Příště musíme pro odjezdové účely zvolit raději nějakou pěkně kyprou děvuchu! :o)) A tos mě uklidnil, já jsem vážně podlehla hrůze, že jsem Ti perforovala lebku. :o)Teo: Souhlasím, nicméně opakuji: záleží velmi na způsobu aplikace.

 4. hatifnat

  Tohle se moc hezky cetlo, diky. Dobrou noc, Slunicko, dobre rano a tak dal furt pryc.

 5. talÉřek!!! Já snad sním! KOnečně spřízněná lingvistická duše, která ví, že „písek“ není stavební materijál, alébrž spisovně „pejsek“!A návštěvu perníkové chaloupky s Jeníčkem a Kačenkou prosím neplánovat na sobotu čtvrtého srpence, nebudeme totiž v dosažení. Děkujeme a těšíme se!

 6. zcr

  Johnny, má být samozřejmě pýsek (vzor blejt/blýt).

 7. zcr: tím Blýt sisišůr? Není to od slova „lít“? 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s