Předmět: Seznámení

Kdesi visí inserát.


Za poslední měsíc jsem už podruhé dostala odpověď na inzerát. Trůbl je v tom, že jsem si (pokud vím a nejsem třeba náměsíčná nebo náslunečná nebo námračná nebo něco…) žádný nikam nepodávala. Proč taky? První odpověď vlastně přišla už někdy na začátku července, ale to mi jen prošumělo hlavou jako většina spamů a nadále jsem se věnovala věcem, které mě zajímají. Podruhé přišla tatáž odpověď se stejným datem jako první, ale zhruba o dva měsíce později. Zvláštní věc. A přišla na adresu, na kterou jsem zmateně hleděla. Tohle je moje? Vážně? No, je. Někdy kdysi jsem si na jednom nejmenovaném serveru (pro Snílka – Zlo č. 2 ;o)) založila schránku, abych se dostala kamsi, kam to šlo jen se zadáním e-mailu onoho serveru. V tu dobu mi to asi dávalo smysl, navíc jsem tehdy ještě neměla tamtéž jednu ze záložních pracovních. Ale kdybyste mě zabili, nevzpomenu si, proč jsem si tu adresu nacpala i do Outlooku. No nic, stalo se, odpovědi přišly. Velmi jemně jsem se pisatele (asTM ze Stětí) zeptala, na co že to reaguje – já jsem si žádný inzerát nedala. Odepsal, že kdybych si žádný nedala, přece by mi nepsal! A dodal chtivě, že by mě přesto rád poznal, protože podle fotky jsem fakt pěkná ženská! Zatrnulo mi. Někde visí nějaký inzerát s nějakou fotkou (z dostupných indicií soudím, že rozhodně ne mojí), pod kterým je moje nepochopitelná adresa? asTM také napsal, že už si nevzpomíná, kde na to dílko zkázy narazil. Tak to je radost. Rychlé propátrání žádné výsledky nepřineslo. To jsem z toho teda jelenice. Nicméně na poslední zprávu ze Stětí jsem už neodpověděla.

Dnes ráno přišel dopis od dalšího zájemce. Se jménem, příjmením, pán by se se mnou rád seznámil a povykládal o mnoha věcech i něco víc. A hrome. Nad předchozím jsem mávla rukou, měla jsem za to, že to byl ojedinělý výkřik a už se to nebude opakovat. A teď tohle. Podívala jsem se, vedena náhlým podezřením, do odeslaných zpráv z této adresy. A koukám, že to vlastně vůbec není ojedinělé. Že dvě odpovědi přišly už v září loňského roku a v dubnu roku letošního. Jeden byl čtyřicetiletý pan Slávek, ženatý, jak se ukázalo, z čehož usuzuji, že to nejspíš nebude inzerát na vážné seznámení. Druhý byl Myšák, třiadvacetiletý, kterého inzerát zaujal, tak si řekl, proč to neskusit, prej pohlednej, jestli mám zájem, tak ať písnu. Trochu mě zaskočilo, jak dokonale jsem tyhle příhody vypustila z hlavy. Nejmilejší si to pamatuje, ale já ne. Další doklad, že jsem poslední dobou skutečně stižena jakousi amnézií. Dokonce jsem na odpovědi obou reagovala, snažila jsem se již tehdy zjistit, na copak to pánové odpovídají. Marně. I když z jednoho jsem zlomek informace vypáčila, stejně se mi inkriminované lákadlo lačných sukničkářů dohledat nepodařilo. A je zjevné, že tam visí stále, i rok poté.

Mám dvě možnosti, můžu si hodit korunou. Buď zavřu oči a budu dělat, že nic nepřišlo, nebo opět zkusím z pana Jiřího vydolovat, na co to prokrindapána odepsal. Jistě, existuje též třetí, a možná i čtvrtá možnost. Jenže já jsem ve své podstatě ta hodná.

komentářů 8

Filed under Odstíny šedi

8 responses to “Předmět: Seznámení

 1. Laura

  A co strejda google, ten by neporadil? zkus tam zadat tu adresu, třeba se doklikáš rovnou na inserát 🙂 a pak mně ale rovnou pošli vodkaz, ať se na tu fotku taky kouknu, co že jsi to vlastně za kočandu 🙂

 2. asTMA

  Lauro, děvče drahé, strejda google byl pochopitelně první, co jsem zkoušela. A pak přišli na řadu další strejdové, různé variace téhož – a nic!

 3. lia

  Jsou věci mezi nebem, peklem a klávesnicí…;) Jestli ty nemáš zlé dvojče!Ale toho Myšáka, co chce písnout, si náhodou pamatuju i já – psalas o něm tady.

 4. To bude omyl, MickeyMouse si nechce písnout, ale píchnout… 😉

 5. To je trochu strašidelný příběh. 🙂

 6. asTMA

  lia: I to už mě napadlo! Zejména vzhledem k tomu, jak důkladně jsem to vypustila; kdybych neviděla svoje odpovědi na vlastní oči, tak bych snad ani neuvěřila! Ovšem beru v úvahu i variantu, že je to nějaká legrácka, ponivač všichni odpovídající píšou z mailů, kde mají celá jména – a to považuju za poněkud neobvyklé, obzvlášť vzhledem k evidentnímu zaměření toho inzerátu. :o)Teo: Možný je všecko, ale JÁ to teda rozhodně zkoumat nebudu. Maximálně jsem ochotná ho popíchnout. ;o)Manželka: No, mně to zatím připadá spíš úsměvné. Otázka je, co z toho bude dál. :o)

 7. No fííííha, tak inzerát…:)Tak to se jdu taky podívat, co to vlastně inzeruješ 🙂

 8. asTMA

  Raven: To jsem tedy zvědavá, kde a jak ho míníš hledat. :o)))Pro všechny pátrače: Kdo inzerát najde, dostane odměnu. ;o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s