Nejnovější mazlíček

Vítejte v mém bludu (malý exkurz do světa interních polodžouků)


Embrace your freakiness.

Za celou cestu tramvají č. 8 se mi nepodařilo shrabat dostatek vhodných adjektiv, vyjadřujících zcela a beze zbytku, jak milí, báječní, úžasní, zábavní, inteligentní, krásní, zajímaví, laskaví, přirození, roztomilé, zruční, důmyslní, schopní, mající vynikající vkus, okouzlující, elegantní a vtipní jsou Lia, Smilla a Raven (pořadí bezpříznakové). A Smilla byla hodná.

Lia má fantastickou útulnou kuchyň. Všem jim báječně slušela a bylo v ní milo.

Smilla vyrobila už od pohledu senzační a přepychový cheese-brownie (rod bez záruky).

Raven vlastníma rukama během krátké doby se zápalem a invencí vytvořil ze zcela nezajímavého pokojíku art-jídelnu.

Kromě toho dokázal nemožné a vlastními silami umně nafoukl kus nenafouknutelného balonku. Já jsem zbytek balonku vlastní nešikovností zničila. (Omlouvám se. A promiň mi, prosím, že sis kvůli mně vykloubil čelist.)

1717

Počasí bylo nádherné, děvčata ho záhadným způsobem zabezpečila a jistě bylo možno využít ho daleko efektivnějším způsobem a projít se dál a výš, nebýt mé přítomnosti, nedostatečné kondice a zoufalého funění. Nezlobte se.

V kontextu zcela nepasácká kavárna nám poskytla lahodné útočiště před zuřícími živly (záplava slunce), což bylo zkaleno pouze tím, že pan Hroud, když jsem se naň podívala, promptně zkysl, prověsil se a roztekl a musel být odnesen do svého boudoiru, aniž Raven provedl hloubkovou sondáž. Promiňte, prosím vás.

Raven nás opustil a odešel za svými povinnostmi, přičemž byl přemlouván, aby se ještě vrátil. Nakonec se vskutku nechal přesvědčit a přišel, ačkoliv bylo zjevné, že má mé přítomnosti na příštích pět set let až dost. Naštěstí ho přilákaly alespoň mé společnice.

Lia, na rozdíl ode mne, připravila balonky, které lze nafouknout celé a bez úrazu. Kromě toho připravila malou hostinu a pečlivě se o nás jakožto pozorná hostitelka starala. Zahrnula nás lahůdkami, Smilla přivezla tu mezioborovou dobrotu a exkluzivní víno a Raven donesl pečivo a další skvělé víno. Já, neschopná a nevychovaná, jsem nepřivezla nic. Moc se omlouvám.

Večer se skvěle vydařil. Zábavné historky a etudy nebraly konce, všichni vyjma mě perlili, Smilla roztomila, Raven předváděl vynikající herecké i jiné výkony (korela a pralinka zachycená v letu) a zpíval a Lia povyprávěla inspirativní příběh své cesty za fenomenálním úspěchem a jiné veselé věci a silou své vůle a energie (statické) excelentně praskla jeden z balonků. Já jsem otravovala neustálými hrami s balonky a se svíčkou a kvůli mně Smilla odešla a bez rozloučení zalezla do postele. Raven kvůli mně naopak odešel později, než měl v plánu, a v důsledku toho se na dnešek málo vyspal a bezpochyby mu to pokazilo celý den. Lia, nekonečně trpělivá, zůstala vzhůru, zapůjčila mi pohovku a ložní potřeby, které jsem jí necitlivě oležela a zválela. Kvůli mému sobectví se Lia a Smilla musely tísnit na jediné posteli. Za tohle se nikdy nedokážu dostatečně omluvit.

Příliš jsem mluvila a nudila ostatní svými nemožnými názory a historkami, dozajista jsem páchla a všemožně jinak obtěžovala. Nikdo z přítomných na sobě nedal nic znát a tvářili se velmi vlídně. Ze soucitu. Všechno pěkné, co se mi přihodilo, bylo motivováno výhradně soucitem a lítostí. A příště se opět zapřou a uskrovní a pozvou mě zas, aby mi nebylo líto, že jsem tak otřesná, a abych se necítila odstrčená, i když si nic jiného nezasloužím.

A teď jdu brečet do té sprchy – vidím to tak na týden v kuse…

Malý update: Úplně bych zapomněla – k těm výstižným pojmenováním přítomných – pro sebe jsem jedno objevila. „Něco nevyžádaného“.

komentářů 7

Filed under Odstíny šedi

7 responses to “Nejnovější mazlíček

 1. Roj

  Me se teda nejvic libilo, jax psala o tom PŘIROZENÍ 😉

 2. Kecko:))))))Bylo to super, velmi příjemné a poetické. Děkuji Vám, dámy, za fantastickou společnost a příjemný večer. VŠEM!!! 🙂

 3. lia

  vidíš to, a já jsem myslela, že jste ze soucitu přijely/i za mnou 😉

 4. Takže jsi vlastně opět byla středem pozornosti, stejně jako v srpnu u nás 😉

 5. asTMA

  A to nevíš, že jsem ze soucitu vzala Smillu s sebou, aby neplakala, a Ravena jsem zapojila z čiré lítosti. ;o)Roji, to jsem tam dala speciálně pro Tebe! ;o)Ravene, děkuju. :o) Ty ale nechápeš, že já jsem ty Vaše hry prohlídla a jediná všechno vidím úplně jasně, realisticky a bez příkras! Všechno, co se stalo nebo mohlo stát, bylo jen pro moji útěchu! ;o)

 6. asTMA

  Kačabo, to byla podpásovka! Vaše soucitné pohledy a laskavou ohleduplnost (ona je to vlastně taková chudinka!) si pamatuji dodnes a dodnes mě zalévá stud! ;o))

 7. s.

  cucu byl to báječný den a všem aktérům děkuji za rozmilou (!) společnost! akorát mi tu astmo eště chybí, jak jsi mě traumatizovala lingvistickým poučováním 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s