Stát se mužem

…a tam v osamění přečkáš noc…

 


Kdyby se to stalo Macíkovi, věděli bychom to poměrně brzy. Ten uměl mňoukat, až se hory zelenaly, a vždycky jsme ho vylovili včas. Kdyby se to stalo Lady, nejspíš by nám to taky neuniklo. I ona umí patřičně zesílit hlásek a rozhodně by se se vnucenou samotou nesmířila. Ale že to byl zrovna drobek Drzoň, rychlý jako blesk a drzý jako opička, který se do kuchyně prosmykne, kdykoliv to jen trošku jde, a tichý jako vánek, který nemňouká, ale jen pípá, zůstal v ní při posledním nočním zavření dveří uvězněn. Ani nepípl. Já vím, mělo mi být divné, že někdo chybí. Jenže jsem měla na čele takové jakoby čtverečky a za čelem hromadu dilemat, jež jsem si sama spískala. A noc byla relativně poklidná.
Kdybychom do kuchyně omylem na noc zavřeli Ďasoně, samostatného sangvinického sígra, udělal by nám z ní kůlničku na dříví, počítám. Drzoněk, náš benjamínek, si stáhl na zem utěrky, udělal si na nich pelíšek a tím to zhaslo. Ani koš nepovalil a odpadky neprohrábl, ani konvici se zbytkem čaje na zem neskopl. Zkrátka se v tichosti vyspinkal a ulovil bobříka samoty. Je to chlapák!
(A já mám o neurózu víc.)

komentářů 11

Filed under Mňau-hovádka

11 responses to “Stát se mužem

 1. Mozna staci nezvirat dvere do kuchyne 🙂

 2. asTMA

  Kulida: Jenže on tady s námi bydlí i ten Ďasoň. Dohromady jsou skutečně Raubíři. A kuchyň je poslední baštička, kam se strkají ošemetné věci, kterým by se při jejich dračení mohlo ublížit. Spíš stačí zvyknout si před spaním pravidelně dělat prezenci. :o)

 3. Paželv

  Koukám, že zvířata byla přejmenována. V tom případě bych navrhoval s využitím stejného slovotvorného sufixu přejmenovat Alexe na Vztekloun 🙂

 4. zcr

  Prezence a nebo kurzy asertivního mňoukání.

 5. asTMA

  Paželv: Zvířata se přejmenovala vlastním úsilím. Jasoň je taky Brouček, Drsoň Lvíče, Pupík, Mímošek, Hajzlík, oba dva Paka, Houfátka, Magůrci, Rafani, Raubíři. Jasoň má jmen méně, neb je opravdu samostatnější, kdežto Drsoň je poměrně velká vtěrka, takže si přezdívek vyslouží víc.A Alex by měl být Vztekloň, aby zapadl do slovotvorné party!

 6. asTMA

  zcr: Ne, probůh, ne!!! Prezence, jednoznačně prezence! Užíváme si velice, že k tomu všemu ještě neumějí mňoukat tak asertivně jako Macík, to už by nám úplně hráblo!

 7. zcr

  A to já mám povídavé kočky rád.

 8. asTMA

  zcr: Aby nebylo mýlky – to oni jsou hovorní dost. Jen to nemá tu pronikavost Macíkova hulákání. Takhle je to takové roztomilé.

 9. A naše kočky mají přezdívku Debil a Blbeček, přestože jsou obě kočičího pohlaví…To je samej debil, blbeček, debil, blbeček, jenom támhle vzádu, to je výjimka, tam jsou dva blbečci vedle sebe!Tak to jsou přesně ony…Majda je navíc ještě Kráva a Kretén, protože doteď nepochopila, k čemu slouží kočičí záchod 😦 Chjo

 10. Dr.Bimboo

  No, tak já také přispěju svou troškou do mlýna, když se hovoří/ píše o přejmenovávání.Tak tedy Váňa teď aspiruje na jména Posera nebo Poblijón, protože malá dietní chyba z ní vytvořila efektivní mašinu na nesnesitelný smrad a bordel. Prostě nablito a nasr…, kam se podíváš. Ani jsem na ni nemohla aplikovat to legendární: „Tak se k tomu postav čelem…“, páč holka chudák ani nevěděla, kde má čelo.No a tomu, co mělo tak něžňounké jméno Snížek, se nyní všeobecně říká Prcánek (říkám to otevřeně, nestydím se za to!), protože je …… ha, zaprcatělej. Všichni jste si teď určitě zase představili nějaký prasárny, že jo! A přitom je to jen varianta Prcka. Heheéééé!Jo, a ještě něco z jiného soudku, drahá A., onehdy mi padl do ruky a do oka letáček cirkusu Berousek, a co tam nebylo!!!Stádo divokých opis a drezůra kačen!Jo, a ještě z úplně jiného soudku, v sobotních Soudných sestrách mi vyloženě scházel Silver!

 11. U nás se kočk pořád jmenuje Ňuninka a na Blbečka jsem přejmenovaná já, protože mu nechávám noc co noc pootevřené okno u sebe v pokoji, aby mu venku nebyla zima, až do to tam přestane bavit. Ňuninka je moc spokojená a Blbeček moc nachlazený.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s