Krátké chvilky štěstí

Carpe diem!
Ty naušnice ti fakt sluší, povídá Nejmilejší včera při cestě vlakem od Máminky, kde jsem s předstihem vyfasovala dárek k narozeninám.

(Ono vůbec všechno se teď děje nějak s předstihem. Máminčiny narozeniny jsme oslavili den předem, zbrusu nový synoveček se nám v pátek narodil také dosti předčasně.)

A ty vlasy, jak to teď máš, to ti taky sluší. Vůbec jsi dneska nějaká celá taková hezká, dodává a zálibně na mě pohlíží přes své již dosti zteřelé a odřené brýle. Tak víte co, jsem realistka, žeano, ale vůči některým lichotkám je člověk (zejména je-li žena) dosti bezbranný. V mém nitru se nafouknul obrovský balon a zbytek cesty jsem strávila kdesi u stropu, přičemž jsem se snažila tvářit mimořádně půvabně. (Ne, dobře vám radím – nechtějte to vidět…)

No, a dneska si Nejmilejší odjel pořídit brýle nové. A tak si tady tak balím věci do ranečku a nešťastně vzdychám. Taky mohl ještě počkat. Je tohle nějaká spravedlnost?! Není ještě zralý na tak surové probuzení do reality!

Jedinou nadějí zůstává, že třeba cestou potká pana Kocoura…


komentáře 4

Filed under Odstíny šedi

4 responses to “Krátké chvilky štěstí

  1. Ségra mi vyprávěla, jak ji švagr donutil pořídit si brýle. Kontaktní čočky nesnášela, brýle jí připadaly málo slušivé. Komentovala to takhle: „No co ti mám povídat, brácha. Poprvé jsem ho viděla nerozmazaně. A vůbec se mi nelíbil…“ 😀

  2. zcr

    Byl jsem kdysi na výstavě Špálových obrazů, a ty jeho krajiny – no nejlépe bez brýlí! To samé platí o Špaňhelovi… Od té doby podezírám mnohé malíře z toho, že malují přesně to co vidí – akorát že vidí špatně :-)))

  3. Když jsem kdysi začala nosit kontaktní čočky, byla jsem převelice zhnusená z toho, že všechny vidím hrozně ostře. Ale ještě víc jsem byla zhnusená, když mi došlo, že většina lidí mě zhruba stejně ostře/dobře vidí celou dobu, co já byla slepá.Dostávala jsem se z toho několik týdnů.

  4. kyklop

    Hmmm :-)Mám několik brýlí. teď nosím ty nejlepší, nejdražší a vypadám v nich stejně ale nejhůř :-))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s