Neděle, podle vzoru makat!

Poltergeisti doma řádí o sto péro, přehazují nábytek do patra, děsí mňau-hovádka k smrti a převracejí život naruby. A já zatím…

 

…já zatím kydám hnůj. Napadlo mě tak maně, že vlastně zeleně aktivní uvědomělci zmírňují hloubku své ekologické stopy například tím, že podle kilometrů ujetých v neekologickém dopravním prostředku vždycky jednou za čas vysázejí patřičný počet nových stromků. Jestlipak bych já neměla napsat odpovídající počet maximálně milých, laskavých a chápavých slov, abych aspoň trošku zmírnila svoji „stopu zla" a uchlácholila vztekající se karmu? O tom si ještě zapřemítám… (Pozor! Varování ministerstva pro dobré mezilidské vztahy: Jestli někdo z vás teď na každé moje dobré slovo štěkne, že si jen žehlím vlastní osud a nemyslím to vážně, ukážu mu asTMU, jak ji ještě nezná!)

Nic-mé-ně – druhý samostatný víkend mám téměř za sebou. A musím říct, že když tu není pan Prudílek, je to jednoznačně a nesrovnatelně lepší než každodenní dřina, i když to všechno, co obvykle děláme ve třech, mám jen na svých bedrech a i když si umím představit bezpočet činností, kterými bych svůj víkend zaplnila daleko raději. (Co tak namátkou? Ale to přece nemůžu říct…!) A protože některé z těch činností (převážně ty, jejichž zveřejnění by žádnou větší škodu nenapáchalo) obšancovaly následující čtyři víkendy, další podobná zkušenost mě čeká až v dubnu. A to už se vlastně bude lámat chleba (nebo jiné pečivo dle momentální nabídky)…

Doplněk: Tři události mi tenhle víkend osladily tak, že se navzdory značné únavě permanentně usmívám a je mi fajn. Díky veliké těm, jejichž zásluha to je. Doufám, že vám to oplatím.

 

komentářů 6

Filed under Odstíny šedi

6 responses to “Neděle, podle vzoru makat!

 1. eF

  Až budou mít vaši polstrovaní guesti volnou chvíli, mohli by přijít dovádět k nám… lopatu, krumpáč, kolečko – všechno mám.

 2. Taky bych pro ně měl práci :))))I když, kdo ne, že?:)

 3. asTMA

  eF: Tak jsem jim to řekla a tvářili se poněkud… Na druhou stranu, pokud by to obnášelo spíš práci na zahrádce, dozajista by nebyli proti!Raven: A jaké nabízíš oplátkou požitky? :o) Musím je nějak motivovat! Ani poltergeist zadarmo nehrabe! :o))) (Aspoň ten rozhovor o fotbálku by asi byl nezbytný… :o)))

 4. V pohodě:)Víš, že co se týká rozhovorů, to u mě jde samo :))))

 5. asTMA

  Raven: A já žila v domnění, žes takový tichý, málomluvný a zakřiknutý chlapec! ;o) :o)))

 6. Paželv

  Já třídím plasty a to by snad na to moje lítání na sever mělo stačit, he? Nebudu přidělávat domovníkům práci tím, že budu sázet ňáky stromy, z kterejch pak padá na podzim Svinstvo!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s