Čistě žensky

Zvláštní svět

 

 

Dneska to bude tak trochu chaotické. Ale nakonec, to se k tématu hodí, ne?

Na Kachní farmě nastal jakýsi populační boom. Ne že by se rodily děti (i když i to je na spadnutí), ale rodí se nové kolegyně. Jak houby po dešti. A některé z nich jsou podle všeho muchomůrky tygrované. Atmosféra za zády houstne. Seveřanka je na pokraji. Čeho přesně, to se teprve ukáže. Už při příchodu Holčičky to tady zaskřípalo. Jenže to tu ještě byl pan kolega Iks. Ten nyní odešel a místo něj nastoupila slečna Drzá. Má prý pro tuto práci předpoklady a mnohočetné přednosti – drzé čelo, mládí, výbojnost a pečlivě vymodelovaný hrudník. Rázem tu vzniklo jakési ovzduší střední školy. Jenže Seveřanka už je dospělá a na takovou situaci není dvakrát zvědavá. Vlastně ani jednou. Hovory na toto téma zurčí všude kolem. Hele, tak tu ti nezávidim, napsal Seveřance pan Tůňka, který slečnu Drzou spatřil mezi prvními, a popsal jí novou kolegyni několika velmi pečlivě zvolenými slovy. To je ta – výmluvné gesto před hrudní kostí – ? To teda bude zase dáreček! ušklíbá se paní Přívlastková-Shodná. Na Seveřanku se ze všech stran sypou soucitné pohledy jako korálky. Odškrtávám si další den a přemýšlím, jestli stojí za to si sem ještě pořídit Otíkova sluchátka. Protože až to tady jednou začne skutečně jiskřit (a nejspíš to nebude dlouho trvat), Veverka s Muf se můžou jít se svými hádkami směle schovat. Ech…

Cestou do Adalberta jsem minula Tygřici. Je to výbojná plavovlasá žena středního věku, opálená do barvy výtečně grilovaného kuřátka, s pružným smyslným krokem a poodhalenými klíčovými částmi těla. Takový ten typ, co vzbuzuje u žen okamžitou averzi (kudlanka!), u mužů pak spíše impulzivní pnutí (bohyně sexu!). Taky že pán, co do obchodu lezl přede mnou, zakopl, protože pochopitelně nekoukal na cestu. Při pohledu na vlnící se postavu se v ramenou narovnal a marně se pokusil zatáhnout pupek. Hlavou mi najednou proletělo, jak mě za Tygřicí jednou posílal pan Tryskomyš. A kterápak to je? ptala jsem se dezorientovaně, protože tady pořád tak tři čtvrtiny lidí neznám jménem. Taková ta pohledná blondýnka, co sedí támhle v té kanceláři, odvětil laskavým hlasem Tryskomyš, a když mi došlo, koho má na mysli, málem jsem vyprskla. Víte, to je jako popsat krokodýla slovy – taková ta roztomilá zelená ještěrka s dlouhým čumáčkem…

Je zvláštní si to připustit, ale i já mám ženské zbraně. Došlo mi to nečekaně na poradě. Vždycky přijdu na řadu až poslední (inu, pan Hvězda má pravdu, jsme to nejméně důležité oddělení v celé Kachní farmě), takže se zaměstnávám různými způsoby. Kreslím sobě i kolegům na papíry prasátka, sluníčka a jiné věci, přemýšlím si o svém a tak. A když si náhodou stoupnu ke sloupu, obvykle se k němu přitulím, a abych neusnula, nevědomky se rytmicky houpu a bokem do něj narážím. Je to něco, jako když člověk cvaká tužkou a podobně, to přece znáte. Že to může být rušivý element, mě ovšem napadlo až včera, když mi pan Draslík tak upřeně zíral na oscilující hrudník, že si ani nevšiml, že jsem to postřehla a pro změnu upřeně a pobaveně zazírala na něj. Asi radši zase budu kreslit. :o)

 

 

komentářů 7

Filed under Odstíny šedi

7 responses to “Čistě žensky

 1. enimen

  🙂 asi ten text rozešlu mailem svým pracovním kolegům:-)))

 2. Ještěrka s dlouhým čumáčkem:))))Pěkný:)

 3. asTMA

  enimen: To nedělej! Pan Draslík by se mi už nikdy nedokázal podívat do očí! :o))Raven: A tos ji neviděl, blondýnku pohlednou. :o)) Upřímně myslím, že kdyby se jí tohle odvážil pan Tryskomyš říct do očí, záhy by hledal některé své důležité kousky rozvěšené po celé Kachní farmě a přilehlém okolí. :o))

 4. L.

  pekne popsane….ale kazda ma nejaky ty svy zensky zbrane.A nemusi to bejt zrovna oscilujici hrudnik..:)

 5. Moc miléčtení, výstižné. Ovšem – ta roztomilá zelená ještěrka, ta mne dostala ,-)

 6. eF

  Mne zas pro zmenu dostal oscilujici hrudnik. A to jsem ho jeste nevidel (a uz horim).

 7. asTMA

  L.: Každá má nějaké ty zbraně. :o) Já mám například opici na tužce a nebojím se ji použít! :o))Gomba: Díky, to jsem ráda. :o) Mě zas dostala pohledná blondýnka, takže to přesně plní účel, to mě těší. :o))eF: I toto! Naštěstí jsem poslala oscilující hrudník do města pro šafrán a trochu toho zázvoru!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s