Architektura štěstí

Alain de Botton opět jednou promine

 


Už jsem zapomněla, jaké to je, být doma a pracovat a několik hodin v kuse poslouchat vrtačku. Je to pěkně hnusný. Ale kdo chce kam, bude tam, jak praví jedno aktualizované rčení. A já jsem chtěla být doma.

Tak co, už sis rozmyslela celej ten nesmysl? zacukroval na mě Slavíček rájský a vycenil na mě chrup způsobem, který dozajista považuje za podmanivý. Ptát se mě na takovou věc těsně po víkendu stráveném v zajetí kachních vajec a dětské chudoby a okořeněném pouze stopovým množstvím spánku je přinejmenším nepředložené. Odpovídám pravdivě a on se culí. Unavená? No ježišku, tak jdi domů a odpočívej! může se rozplynout pochopením. Ano, ten Slavíček rájský, který nám tu tak před třemi měsíci předváděl představení zákonné nároky na volno mě pěkně s…, to já když jsem dělal tuhle práci a měl víkend nebo noční, ani mě ne-na-pad-lo, abych si pak bral nějaký volno!!! Nicméně jsem doma. A místo odpočinku doháním resty. Některé věci se vskutku nezmění.

Po dlouhé době návštěva v PRZA. Já jsem to ještě neříkala? Od října jdu do PRZA, na půl plynu. Nasaju atmosféru hned mezi dveřmi a udělá se mi líp. Jiný svět. Věci se ubírají správným směrem, říká mi vnitřní kompas.

V okamžiku, kdy jsem povolila sevření vevnitř a přestala tak hrozně doufat, usilovat a chtít, něco se někde uvolnilo a přišly hezké okamžiky. Hýčkám je a opatruju, přesýpám v dlaních a vědomě se bráním přemýšlení, domýšlení, kombinování. Chci si co nejvíc užít ten poklidný pocit štěstí bez závratě, tu vyrovnanou spokojenost, než zase najdu sebe samu a spustí se kosmické ohňostroje marnosti a anxiety. Díky těm, kteří mi to dopřáli.

Už jsem si celej ten nesmysl rozmyslela? Řekla bych, že jo. Velmi pečlivě a důkladně. A ač mě mrzí, že přijdu o některé lidi, aniž bych je poznala tak dobře, jak bych ráda, snad ještě nikdy jsem se tolik netěšila, až skončí léto…

 

 

 

komentáře 2

Filed under Odstíny šedi

2 responses to “Architektura štěstí

  1. Dr.Bimboo

    Takže hurááá! A hurá do klubovny!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s