Pondělí po přelomu

Některé víkendy by měly mít na svůj obsah zbrojní pas, stejně jako Pavla Chotěborská na oči.


Dozvuky. Prasklé pérko trpělivosti se pořád ještě zachvívá, naštěstí jsme se nakonec obešly bez velkého útěku (malý do polí se nepočítá). Ale v duchu už jsem měla vybranou i hudbu, kterou si budu po ty čtyři prázdné hodiny přehrávat v hlavě. Staré bolesti se ještě nezahojily, u některých jsem ještě neměla ani odvahu zvednout obvaz a nakouknout, a už se kupí nové. Ale posuny tu jsou. Čistím paměť svou i přístrojovou a snažím se, aby zůstalo jen to pěkné, a zaháním panické myšlenky na to, že jsem nejspíš ztratila víc, než dokážu postrádat.

Dlouho odsouvaná setkání se dají odsouvat donekonečna. Ale proč? Impulzivně se rozhodnu – v září v rámci povinného dočerpání pojedu na východ zjistit, kdo vlastně jsem. (Děkuji nejmenovanému za vykradenou formulaci. Jednou snad vrátím.) Třeba i zjistím, co jsem a co znamenám tam, kde mi na tom záleží víc než jinde. Teď je to indiferentní polotekutá látka, v níž se není čeho zachytit – a druhá strana stéblo nepodá.

Přemlouvání dostává překvapivě fyzický rozměr. Zmůžu se jen na poplašené kníknutí. Jen o pár hodin později Spisovatelka bez souvislosti podotýká – podle mě má nadpřirozený schopnosti. Jediná jistota je, že teď už by mě neudržel ani párem volů, ať si přikládá dlaně, jak chce. Sám to chtěl. Čarodějka v sobotu věští. Modlím se, ať se plete. A ať si letos říjen pospíší. Hledání podobností je legrace a malá posedlost. Tentokrát vyhrává běluha.

A s podvečerem nebe, jak by ho maloval kdosi s nekonečnou fantazií. (A třeba ho i maluje…)

Kup si růžový brejle, nařizuje nesmlouvavě Štírka, jedna z těch, které lemují mé letošní podzimní cesty. Nu, uvidíme, co se s tím dá dělat.

 

 

Napsat komentář

Filed under Odstíny šedi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s