Kamínek z Keni

And the very first lesson


Tímto děkuji panu cestovateli, že byl tak laskav a mé skrovné přání, aby mi ze své daleké cesty přivezl kamínek, vyslyšel, ačkoliv to bylo přání, jak se včera byl zcela a naprosto vážně vyjádřil, poněkud dětinské. No, co už. Svou podstatu člověk nezapře, no. Jsem holt dětina. Kamínek není pravdu povediac kamínek, ale cosi vzešlého z móře (Táááákovýhle vlny!), co může být podivný ošplíchaný korál stejně dobře jako kus pemzy nebo tak něco. Anebo torzo tramvaje z mořské pěny. Tvarem mi to velice vzdáleně připomnělo drobný škumpový objekt, nicméně paměť je věc ošidná a šálivá, po konfrontaci obou zrakových vjemů to beru zpátky. Takže sabáka, Blahorodí! :o)

2000

2001

2002


První lekce angličtiny se vydařila překvapivě dobře. Největší problém bude přesvědčit pana frekvákvanta, že cizí jazyk není nepřítel, který mu dělá najust naschvály. A že každá jazyková nemravnost je někde vyvážena něčím dobrým, příjemným a užitečným. Na první z mnoha kladů už ostatně přišel sám.

Ostych mě celkem pustil (a zase přijde, známe své asTMheimské) a uteklo nám to jako voda. Kdepak 45 minut. Hodina a půl, než jsme stihli zamrkat. S časem to bude zřejmě pěkný průšvih, protože z poloúvazku v PRZA se klube funkční celoúvazek minimálně na měsíc, což znamená komplet zabité všechny večery, málo času na další výdělečné aktivity (a přitom poloúvazkové pidipeníze). Takhle s Vánoci na dohled – proč mě to vlastně ještě překvapuje? Něco se semele rok co rok. No nic, nějak bylo, nějak bude.

Z původně jednorázového zpívání za účelem vytvoření záznamu je obratem ruky značně velkorysá záležitost, která poběží svižně jako laň dychtíííí po živých vodááách po dobu neurčitou. Konec v nedohlednu, plány monumentální. Jesus Christʼs Superstars? Ech…

A až budu velká holka (a opustí mě ta dětinskost i jiné charakterové vady), založím kapelu. Bude se jmenovat Rudá kočka a bude mít jediný zásadní hit – Zelená je lepší!

No a do té doby prostě budu šlapat vodu…komentářů 8

Filed under Odstíny šedi

8 responses to “Kamínek z Keni

 1. Pk.

  Už máš slova? A necháš mne v kapele hrát na triangl?

 2. Rudá kočka?Já jsem virtuos na vozembouch, tak kdyby se našlo ještě místečko…moc bych prosil… 🙂

 3. lia

  To je ale kamínek! Nad těmi obrázky mě hned napadlo, co by s ním asi provedl zcr (pokud by ho nenechal prostě tak).

 4. asTMA

  Raven: Ty jsi hlavní zamýšlená opora kapely! Budeš hrát na kdeco! ;o)lia: Přesně, jakmile jsem to uviděla, hned mě napadl zcr. Vypěstoval v nás všech stejný podmíněný reflex, zdá se. :o)Pk.: Odpověď na obě otázky: Že váháš!Zelená je lepšíZelená je senzační, pro tvý oči pastva.V očích krásně zelenejch utopíš se ras, tva!Zelená je tráva i leckterá zeď,Zelená je znamení – šlápni na to, jeď!Ref:Modrou si nechte, vy psi pohanský,zelená je přece jasně lepší!Hejmo, ty tuhle pravdu dobře znáš,tak kušuj a už se se mnou nepři!Zelený jsou kaktusy, stromy, stébla trávy,zelený jsou ufoni i žabičky hravý.Zelený čaj plný je antioxidantů,předčí modrý curaçao i zažloutlou fantu.Ref: Modrou si nechte, vy psi pohanský,zelená je přece mnohem lepší!Hejmo, ty tuhle pravdu dobře znáš,tak kušuj a už se se mnou nepři!Zelený jsou výpary z mocnejch lektvarů,co dostanou tě pod kytky anebo pěkně do varu.Zelenej je ve tváři ten, kdo včera slavil.Jak ti líčka zmodraj, už tě žádnej panák nenapraví!Ref: Modrou si nechte, vy psi pohanský,zelená je sakra přece lepší!Hejmo, ty tuhle pravdu dobře znáš,tak kušuj a už se se mnou nepři!Tak kušuj a už se se mnou nepři!Nebo se naštvu a natrhnu ti svetřík!A pak tě Rudá kočka pěkně pocucháááa co zbude, sežerou černí vepři!

 5. To bude hit!!!!!!!!!Paráda! Úplně tam vidím fantastický vozembouchový sólo :))))))Page bude čumět :))))

 6. asTMA

  Raven: Děkuji, děkuji. :o) Jistě, v rámci naší kapely se samozřejmě tvořivosti meze nekladou, takže už klidně můžeš začít nacvičovat! :o)) Až se uvidíme, zkontroluju si to!

 7. loar

  Sakryš, triangl už je zadaný, vozembouch taky, kastaněty by vedle vozembouchu zanikly… Co nějaké lehce industriální sólo pro topení a pokličky?

 8. asTMA

  loar: Drahá, jen žádnou paniku, sólo pro topení, pokličky a jiné rytmické nástroje hravě zahrneme! :o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s