Chaloupko, chaloupko, kdo v tobě přebývá?

V každé rozložité osobě žije maličká osůbka, která zoufale volá – pusťte mě ven!


Jen jedna?! ušklíbla se Safi.

Kdepak. Třeba já mám uvnitř docela nával. Ta maličká žije úplně vzadu v hlavě a ve chvílích emocionálních bouří a nelogických mětřesení poplašeně pípá – Co blbneš, prosím tě??
Pak tam jsou dva chlapíci, Sebevědomí a Mindrák – znáte z televize (u mě je ovšem ten první takový drobek a chová se jako Cimrmanův Hamlet; ten druhý je pěkný macík). Ti bydlí taky v hlavě.
V krku žije Zlato, mikroskopická potvora, která by měla způsobovat, že můj zpěv naplní každého posluchače nadšením, dojetím a láskou, nicméně je zřejmě nějak porouchaná a jediným výsledkem jejího perného úsilí bývá prudký a nekonečný záchvat kašle při sebemenší tělesné námaze, zejména v chladnějším vzduchu.
V žaludku přebývá Zelenooký démon, zlomyslný hajzlík, který mi ve chvílích své aktivity plní žaludek rozžhaveným ledem, nasazuje do hlavy brouky velké jako slon a připravuje mě o rozum a veškerou soudnost.
V břišní dutině sídlí Motýli, ti ale už nějakou dobu většinu času prospí, takže mám za to, že se nějak zkřížili s kocouřisky – u Jasoně by ani nebylo divu, ten by byl svého času znásilnil i futro u dveří.
V dutině mozkového kmene si udělala hnízdo Sova, pošetilý noční pták, který se zalyká vlastní důležitostí, a když chvíli nedávám pozor a přicházejí impulzy zvenku, trousí moudra jako divý. A kdo to pak má uklízet?!
V sluneční nervové pleteni se usídlil Elektrický mužík, hrozný panikář. Srší jiskrami a co chvíli vyhlašuje poplachy prvního stupně a hrozící generální zkrat a všechny nutí k okamžité evakuaci (naštěstí ho málokdo poslouchá).
A ti ostatní? Promiňte, právě přišel Hujer, úlisné černé svědomí, které si z kamínků ve žlučníku vystavělo brloh a teď významně poklepává na hodinky, že čas letí a že jako už bude zvonit. A že mám usilovně psát něco úplně jiného, už kolik dní!
No, tak zas jindy…

***

Slovníkové moudro pro tento den:

Všechny nepomiluješ, ale máš se snažit.

Napoleon


1 komentář

Filed under Odstíny šedi

One response to “Chaloupko, chaloupko, kdo v tobě přebývá?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s