Noční rozpravy

Embrace the fool moon


Spánek se zatoulal někde mezi prostředkem Čínské a deltou strouhy, ještě pár kroků předtím únava a skleněný pocit, a teď – neusnutelná bdělost. Po tradičně sensační klubovně s přehršlí plánů (z nichž 99,9 % nedojde naplnění, šaq se známe, ale – koupíme si na to SEŠIT!) nejspíš zas jedna bezesná.

Rybí oko za oknem nezamrká, dneska se ani cudně nehalí jak včera, září nahatě a vyzývavě. To ještě není úplný úplněk, zamžoural na něj pan Nejmilejší maličkýma očkama a široce zívl. Jenže to se plete. Je úplněk, a kvůli němu ostatně přijde i Velká noc. Svedu to bdění na něj. Nebo možná na to, co patrně přichází, soudě dle rozmanitých náznaků (a kéž bych se pletla).

Noc milosrdně žere barvy, kdeže tady a teď hledat nebesky šedou. Tak možná ještě zářivou perleť na obloze (i když je nějak šmouhatá, to jsou určitě ta místa, kde Wallace nenažraně vytěžil sýr). A tma spolkla i tisíc a jednu ultimativní radu, jak si barvičkami nápaditě oplácat hnízdo, i kalendář, který na mě hladově cení zoubkovaný okraj. Neotálej a šlápni do pedálů, šeptá proradně, jako by nevěděl, že už tak marně vábím noční zapomnění, čas letí, letí, letí!

Do ticha kníkne benjamínek, asi že nemá, na koho by si lehl, a v černotě si nejpíš párkrát přelízne hlubokou ránu kousek pod krkem, o které do dneška úspěšně mlčel, introvert zatrápený. Nějak to tu musí s panem Nejmilejším vyválčit (a vyléčit), asTMU čeká dočasný odsun.

O dlaň se otřela hrubší srst, do náručí se přišlo stulit vrnící klubko. Poznám je po hmatu, bezpečně i bez koukání. Raněný Drsňák, nejdojemnější z dojemných. Přede mi do ucha – pojď si lehnout, zkusíme to zaspat spolu.

A já jdu.

 

 


1 komentář

Filed under Odstíny šedi

One response to “Noční rozpravy

  1. Dr.Bimboo

    Neeee, probůch…. ale routičky budou, budou!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s