Propast k propasti volá

Až se něco utrhne


Měla bych napsat něco o anatomii nesoudnosti? Možná měla, ale byla by to jen planá slova. Snad jen, že mi nejde z mysli knížka Nesnáze s hraběnkou v nesnázích. A taky se mi při pohledu na rytíře beze všech skrupulí a studu připomněl psychopat A. blahé paměti. Společné prvky způsobují, že jsem opět pocítila v žaludku led. (A píchla mě vzpomínka na záměnu s jiným A., který už se nevrátí. Tehdy jsem měla mylný pocit, že tam nějaké slaboučké názvuky cítím taky – mělo mi dojít, že nepřítomnost ledového kvádru v břiše značí, že je všechno jinak. Už to nenapravím.)

Po dlouhé době mě zaskočí osobní tón jinak neosobní a lehkonohé dopisní konverzace. Odpovídám upřímně, tak, jak to doopravdy vnímám. Po třech nedělích se to nějak uleží.
Potřebuju s váma mluvit. Já na vás počkám, říká. A nepočká.
Do telefonu trhaně vysvětlí, oč kráčí. Probereme to jindy. A já, na nohou z rozmoklé hlíny, jsem za to vděčná. Za to, že se tomu ještě vyhnu. Protože sama nevím a tonu. Propast k propasti… Neumím zachránit ani sebe.

Dalších x smazaných znaků a proteklých hodin. Vymílají mezi prsty koryta. Častá krůpěj kámen proráží.
Mohla bys jet někdy s námi. Ona se na nic zbytečně nevyptává, a ani to tam tak nevypadá. Zvládám to i já, a to je co říct, ujišťuje Hami.
Převaluju to v hlavě. Zkoumám. Dumám, jestli to říct Nejmilejšímu, nebo ne. Možná raději Mámince. A Čarodějce. Ale večer nevydržím, nejsem na tajnosti stavěná.
Co myslíš?
Já myslím, že to není tak žhavý, odpoví Nejmilejší a já lituju, že jsem o tom začala. Tohle si zkrátka budu muset vyválčit sama.

První radost nad plamenem na dosah ruky se rozplizla nečekaně rychle v nicotě. A tohle, tohle opravdu není dobrý.

Poločas rozpadu?komentáře 2

Filed under Bludička brodivá

2 responses to “Propast k propasti volá

  1. Rudolf Sosna

    sami se staráme, aby ti co jsou nejblíž, měli co nejmíň informací.

  2. asTMA

    Rudolfe Sosno, Ty máš dělat úplně jiný věci než říkat nechutně pravdivou pravdu přímo do monitoru! Třeba se vrátit, ať to konečně dotáhneme do vítězného závěru. (Nebo to bez toho taky nepůjde…?)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s