Předvánoční dárky

Vzpomínka na Rodrigueze

Tak jsem nevydržela a jeden dárek jsem Nejmilejšímu nadělila už předevčírem. To když jsem si z dalšího nerealizovaného hlídání Smíška přinesla vybarterované senzační manžetové knoflíčky od leČaroděje – být chlap, už je nesundám. Dušička ve mně ale byla malá – vlastnímu vkusu nevěřím a každý dárek, na který sám Nejmilejší neukáže prstem, ve mně budí hrůzu, že to nebude ono.

Z který ruky chceš? laškuju a píchne mě černý svědomí, že jsem Čaroději slíbila, že to pěkně dárkově zabalím (silně pochybuju, že by za pěkný dárkový obal považoval moji zimou vysušenou pracinku). Nejmilejší neomylně volí pravici a zajásání na první pohled rozpustilo všechny obavy jako lučavka královská. Tentokrát je to zásah s přesností na mikrometr. Nejmilejšího hladové oko se pase a už zjišťuje, jestli by se takových věcí nemohlo udělat třeba víc? A dokázala bych to taky? Pan fintílek blaženě mručí a už se vidí, kterak pyšně kráčí po rynku a na jeho rukávcích se blýskají tyhle úžasné originální knoflíčky, jaké zaručeně nikdo jiný nemá. A já? Mám radost snad ještě větší než on. :o)

A protože každý dobrý skutek musí být po zásluze potre odměněn, hledací okénko v počítači na mě nečekaně vyplivlo dárek, který jsem si nadělila sama. Už jsem tu plakala, jak mi schází Rodriguez a jeho Komety z podsvětí, sestřička Ester a beruny, a v-o-l-n-ý-h-o-d-i-n-y. A náhle na mě vypadne soubor, který jsem před pár lety vyhrabala kdesi na netu – 146 stránek vzpomínek na Adresy a návraty, Carlose Valderamu, Meotary a plynový masky, Komety z podsvětí, Radio Erna a Zaprášený kapitolky; je to jen zlomek všeho, co tu bývalo, ale já se tím pročítám a mám staženej krk – ten kluk (teda, kluk – „kdo je tříďas, nemůže bejt žádnej cucák“) psal prostě fantasticky. Existuje asi pět lidí na světě, u kterých mám pocit, že jsem se narodila proto, abych je četla, a oni zas proto, aby napsali něco, co si mám přečíst. A Rodriguez je jeden z nich.

…a jako každej rok ( tradice!!! ) jsme před vodchodem vážili tašku s dárkama pro příbuzenstvo na starým mincíři a letos to bylo 9,2 kg…z návštěvy jsme spěchali nejen kvůli vlastním přípravám na slavnostní večer, ale taky proto že máma jako každej rok běžela domů, aby zvážila dárky, který nám dali…cestou jsme chtěli každej potěžkat a tipnout si, ale máma prohlásila, že na štědrej den nebude žádnej hazard, protože co by tomu řekl ježíšek, kdyby to viděl? stačilo už to leo!…ester byla pohotová ježíškovi bysme mohli říct, že to leo tam je taky pro to prase?…máma chtěla samozřejmě vědět pro koho…no přece pro zlatý prase, který se tam nachytá na ty naše dárky…máma byla z její vodpovědi tak zaražená, že se zastavila, podívala se na ester, otočila se na tátu a říká viděls to někdy?…ještě ne, zalitoval táta…

Takže – díky, předJežíšku. A díky, Rodriguezi. A stav se zas někdy…

komentářů 5

Filed under Odstíny šedi

5 responses to “Předvánoční dárky

 1. Vy vážíte dárky? Sem ještě neslyšel. Leda to zlaté prase. A co když nadělí někdo někomu třeba trolejbus?

 2. asTMA

  Tenisáku, Ty dáváš příbuzným mimo nejužší rodinu trolejbusy? :o) A jinak ne, my u nás dárky nevážíme. Toto je citát z dávno zaniklého Rodriguezova blogu. Takže – objeví-li se tu, zeptej se přímo jeho. :o)

 3. Tak to sem nepochopilo, omlouvám se.

 4. rodriguez

  astmičko…až bude tenisák zase jednou na Tvý straně kurtu, řekni mu, že mincíř už dárky neváží…zjistilo se, že má pekelnou hodnotu…a doma se neustále gůgluje, aby se nepropásla ta nejvhodnější chvilka k prodeji (táta by moc rád novej křovinořez, takže doufá, že z peněz za mincíř pořídí nějaký keře – s hlínou )…no a abys pořád nemusela číst, tak (krom toho, že teď nějakej čas nepíšu, ať můžeš odpočívat ) si poslechni můj ganja pop http://www.megaupload.com…O67KHMN…a v poslední větičce Ti posílám pééfko! (že je zo zkratka slova pitchfork?)

 5. rodriguez

  …P.S. (nevím, čeho to je zkratka): ten link se sice nezobrazuje celej, ale stačí na něj kliknout a…co Ti bude radit :-)…zdar!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s