asTMA hledá práci

Protože práce je málo a peněz ještě méně

Při procházení internetu asTMA narazila na položku Volná místa u společnosti Vultures, unLtd.

Napsala jim jasně – ucházím se o práci A. Dělala jsem u Vás už dřív. (Z životopisu je jasně a zřetelně vidět, že asTMA dělala práci B, na kterou shodou okolností teď také hledají zaměstnance, jenže ona dělala B s důrazem na C, pouze v krajním případě a maličko na D, zatímco teď hledají i člověka na pozici B, ovšem s důrazem na D a základní znalostí C. V strukturovaném životopisu je také uvedena úroveň asTMIných znalostí: C super, E, F tak středně, D maličko.)

Dnes asTMĚ zavolala slečna s jemným hláskem. Prý je ze společnosti Vultures, unLtd., a kolegyňka jí předala asTMIn životopis s tím, že se prý uchází o práci B. asTMA znovu trpělivě vysvětluje, že chce dělat A, že B dělala, ale v kombinaci C, maličko D, přičemž slečna, jak píšou, hledá B v kombinaci D, maličko C. Aha, pravila slečna tenkým hláskem, tak to ona to kolegyňce předá zpátky a ta asTMĚ asi zavolá kvůli A.

Otázky:

1. Zavolá ještě někdo ze společnosti Vultures, unLtd.?

2. Nabídnou asTMĚ znovu práci B (D, miniC)?

3. Má asTMA vůbec šanci získat práci A?

4. Proč po světě beztrestně běhají osoby používající v oficiálním styku slova jako „kolegyňka“?

5. Proč člověk vypisuje co nejpřesněji všechny údaje a požadavky, když si to pak stejně nikdo nepřečte?

6. Najde asTMA nějakou vhodnou práci, na kterou stačí a která ji vytáhne ze senkruvny?

7. Nevíte někdo o něčem?

8. Má to všechno sakra nějaký smysl?!

Své odpovědi zasílejte na známou adresu Jindřišská 16, Praha 1, Třijedničkypadesát. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří získají hodnotné ceny. Přinejmenším na ně vzpomenu ve své poslední vůli.

komentářů 15

Filed under Odstíny šedi

15 responses to “asTMA hledá práci

 1. zcr

  ad 4) je jenom otázkou času, kdy v oficiálním styku narazíš na užití termínu kolegáček

 2. :-))Už před přečtením otázek mne napadlo, proč se ucházíš někde, kde říkají kolegyňka?!

 3. asTMA

  ZCR, Ty dostaneš speciální prémii za skvostný termín. Viděla bych to na něco dobrého. :o)Mod., mám obavy, že na HR oddělení v jiných podníčcích to nebude lepší.No, a abychom to neprotahovali – zavolali, nabídli pozici A, ptali se, proč ji chci dělat (sou votázky!), kolik za to chci (sou votázky!), a příští týden se tam jdu ukázat. A pak nejspíš budu hledat dál, protože mě nebudou chtít.

 4. Tak to se to zatim vyviji lepe nez jsem cekala. Cekala jsem, ze se ozvou znovu kvuli praci B 🙂 Tak drzim palce. To zes pro ne uz pracovala je vyrazne plus, to nepodcenuj. Zejmena pokud jsi praci B dodala v poradku, tak mas dobrou referenci a vyrazne plus oproti ostatnim uchazecum. Tak to nevzdavej predem. Jo? 🙂

 5. Paželv

  Až asTMA dostane zaplaceno za Třeskoprsky, bude už pořád jenom do konce života ležet na Bahamách a smát se, jak se dobře napakovala!

 6. asTMA

  Kulido, děkuju. Neboj, nevzdám, ale nervy mám vždycky. Uvidíme.Paželve, že bude do konce života ležet, to asi jo, protože než dostane asTMA něco za Třeskoprsky, dávno bude mít zlámané nohy od domácího a kurděje a pellagru a souchotiny.

 7. Paželv

  Tak do konce příštího tejdne, jo? Abych zase nesliboval nesplnitelný. Začnu to počítat.

 8. asTMA

  Jsi poklad, děkuju. Ale tohle neměla být pobídka pro Konipas, problém je much bigger than this. (Nicméně Bahamy v téhle kose znějí jako ráj, takže jo, jen počítej. :o)

 9. 1. ANO2. NE, bude to prácr S, která je mnohem lepší :)3. Bezdebat.4. Protože nosí krátkou sukni a žádnou podprsenku.5. Protože bez lejstra není vojna.6. ANO, jistě.7. První prezidentka republiky?8. Ano a Ano

 10. asTMA

  Všude už mají někoho vhodnějšího.

 11. F.

  Ano, zejména na Hradě!

 12. asTMA

  Ano, zejména na zaHradě.Můžu se utěšovat, že si s úspěšným kandidátem třeba naběhnou stejně jako my všici s Profesorem. Nicméně to mě asi nezachrání.

 13. Hlavně buď pozitivní, perspektivní a flexibilní, to prej pomáhá, i když zatim nevim na co (mně to zatim nezabralo ani na rýmu a to jsem ještě navrch kreativní a komunikativní…) Hodně štěstí, zdraví (napadlo mě to na základě své kreativity ještě přeložit do angličtiny jako happy birthday to you, ale to už je asi moc flexibilní 🙂

 14. kolegyňka?myslím, že tohle slovo používají titíž jedinci, kteří se zdraví veselým "čauky" a oslovují se "lidičky"… O hledání práce bych mohla napsat punkově-ezoterický román… A jinak Tě, milá asTMA-o zdravím!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s