Polykám…

… podzimní slzy, protože zvýšená vlhkost vzduchu a teplota těla vytvářejí v organismu pěkný podhoubí pro rozmanité stavy. Ale jak říkává máminka: „Jen se vybreč. Aspoň budeš míň čurat.“

… pokoření, protože paměť se nedá a vyloví znenadání dva roky starou palčivou otázku od Jablkoně: „Hele, posloucháš furt ještě ty Nedvědy?“ Počítá se Cannyho „Opravdová láska“?

… Obří broskve, jednu za druhou, i s peckami, protože asi dozrál ten správný čas na velké vstřebávání. A dozrávání je klíčový proces, ať jde o cokoliv.

… kinedril, protože ty přechody mezi světy mi nějak přestávají dělat dobře. A polykat na to jiný pilule se mi nechce. A odsouvání obzoru způsobuje závratě.

… výtky, protože nedokážu být zlá. Nedokážu vynadat, ba ani vytknout. Žeru se dovnitř, slzím za zavřenými dveřmi a hraju si na statečnou. Jsem špatná učitelka, tváří v tvář samozřejmosti a sobectví bezbranná.

… mletý houby, protože se odmítám vzdát bez boje.

komentářů 6

Filed under Odstíny šedi

6 responses to “Polykám…

 1. zcr

  hodně čurej, budeš míň brečet!

 2. Pk.

  dozrávání může být prakticky cokoliv. tedy i obří broskev, klíčový proces, připadně jízda na řetízkovém kolotoči. stále dokola.

 3. Když více brečím, méně čůrám? Tak to hned vyzkouším. bodnu se do dásně, a uvidíme. Jen se bojím, abych se nepomočil bolestí více, než vybrečím 😀

 4. asTMA

  zcr: Vyzkoušeno obé, nepla ani jedno.Pk.: Tak. Furt.Tenisák: To je jedna z těch pouček, které vůbec nefungujou. Jediný, co platí zaručeně, je toto: Když budeš brečet, budeš mít červený voči, nos opuchlej jak rajče a rozbolí tě hlava. Souvislost slzotvorby s močovým ústrojím nebyla prokázána.

 5. zoe

  já polykám čokoládu a kafe. obojí je moc dobrý. akorát pak teda dost čůrám, no…ale mně to neva 🙂

 6. Nobody in your university is devoted to assist you with research essays writing. Other fellows just have their own problems. The essay writing service can become your assistant. The cooperation with specialists will give you great advantages!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s