Palička

Škrt

Divný, jak je člověk nějak nastavenej, a pak je najednou všechno jinak. V něčem, tedy.

Jsem přebornice v pálení mostů, útěkářka recidivistka. Ono je to jako v sudoku. Vyřeší se jeden čtvereček, a celý systém, do té chvíle neřešitelný, se pohne. A tak vždycky v místě zatuhnutí škrtnu sirkou a spálím nějaký most. A najednou někde něco povolí a hned na několika frontách se věci dají do pohybu.

Přemítám o tom, co bych dělala, kdyby… Jako malá jsem přemýšlela, co bych dělala, kdybych na ulici potkala brontosaura. Jak bych se zachovala. Jenže to si člověk může tisíckrát promyslet, mít jasné stanovisko a jasný postup. Pak to stejně dopadne jinak. A kdyby… – to bych nesnesla. Odešla bych hrdě středem. Popálila mosty, přesekala všechny nitky, bouchla dveřmi a zamkla je na sedmdesát sedm západů.

Místo toho, bez hrdosti, vevnitř vypálená, s vůlí přesekanou a bušením v hlavě, přehrávajícím sedmdesát sedm bolestných obrazů a labyrintů bez východu, jsem tu pořád. A pálím druhotné mosty a bouchám dvířky od pračky a sekám korektury a ždímám kapesníky a hledám v sobě sílu a odhodlání a pozitivní energii (a možná proto teď nemám žaludek na čtení všech těch lehkomyslnejch a dětinsky nenávistnejch řečiček a vtipností a cynickejch průpovídek na adresu lidí, co jsou vlastně stejný jako já).

Takže, kdybych potkala brontosaura, nejspíš bych si sedla a začala háčkovat. Nebo zpívat brontosauří ukolébavku. Nebo nevim.

komentářů 8

Filed under Odstíny šedi

8 responses to “Palička

 1. Nevím, jestli je škrtání sirkama tou nejlepší obranou vůči ještěrům. Někdy je dobré si nějaký ten můstek ponechat nespálený, čistě pro případ, že by po něm bylo třeba utíkat.

 2. zoe

  je v pořádku, že mi to zní pozitivně? a zazpíváš mi brontosauří ukolébavku, když Ti příště předvedu brontosauřici?

 3. Tak nějak bych to i chápalAle vlastně to nechápu. Ale vlastně mi do to nic není. Ale vlastně mi budeš chybět.

 4. Michal

  Lehkomyslnejch a dětinsky nenávistnejch řečiček. Usměju se než mne napadne. Dva kliky myší a opravdu. Není.A to mi udělá někdo, kdo do mé hospody na mítince přivedl lidi. Původně to měla být čistě terapeutická stránka ve smyslu "happy secret to better work". Ale jednou si odpípneš "Hele, asTMA" a Velký Bratr odpoví "she is following you". Dodnes úplně nechápu.Tak tedy hodně štěstí, kamkoli tě brontosaurus zanese. Lepší spálit, než nechat rozkrást na šrot.

 5. zcr

  odcházeti středem brontosaura znamená absolvovat vyhlídkovou jízdu jeho zažívacím traktem – který ovšem též! má na konci tunelu světlo.

 6. loar

  brontosaura osedlat a nechat ho sežrat korektury!

 7. asTMA

  Vitsofte, nějaký ten můstek, ten hlavní, jsem právě nesežehla. Jen si na běhání po něm šetřím síly, je to samá díra a pastička.Zoe, zazpívám. Už dávám dohromady text.Parohac4, děkuju. Já vlastně trošku budu tady. Ale hlavně teď musím být venku, tak proto.Michale, takové věci se přiházejí. Když píšeš, musíš počítat s tím, že se může objevit někdo, kdo to bude chtít číst. A já jsem Tě četla ráda. Děkuju, potěšils mě tehdá i teď.zcr: asTMA prochází žaludkem.Loar, přivycpala jsem kočice, ať mi zahrajou brontosaura, ale dělaly na mě lemuří voči (teda, Lady se spíš tvářila jako drak po měsíčním půstu), sedlání nepomohlo, a korektury si tudíž musím vyžrat sama.

 8. Bude nám smutno. Už je. Tak začnu číst blog 😉 Užívej (myšleno jakkoli…)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s